Foto

Při tragické nehodě zahynul jeden dospělý a dvě děti

Kamion na dálnici přejel do protisměru a rozmetal auto s rodinou

středa 3. srpna 18:48 , aktualizace 19:35

Dálnice Doprava Hasiči Nehody Smrt Záchranáři

     Dnes před pátou hodinou odpoledne došlo na 117. kilometru dálnice D5 na úrovni Benešovic k tragické dopravní nehodě, při které kamion jedoucí směrem na Rozvadov prorazil středová svodidla a střetl se se třemi osobními vozy. Nejhůře dopadl vůz Audi, náraz do něj musel být obrovský, kamion osobní vůz doslova rozmetal a odrazil do silničního příkopu.

     Dálnice byla v obou směrech uzavřena, na místo vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS. Posádka osobního vozu bohužel při střetu utrpěla velmi vážná zranění a přes veškerou poskytnutou pomoc řidič a dvě děti utrpěným zraněním na místě podlehli. "Na místě zemřely tři osoby,  jeden dospělý a dvě děti," uvedla tisková mluvčí policie. 
      "Na místě zasahovaly pozemní posádky a letecká záchranná služba. Leteckou cestou byla při vědomí transportována asi čtyřicetiletá žena se středně těžkými zraněními na Emergency Fn-Lochotín. Řidič kamionu utrpěl lehčí zranění a byl pozemním posádkou transportován na Akutní příjem Fakultní nemocnice. Muž a dvě děti z osobního automobilu utrpěli zranění neslučitelné se životem, lékař na místě konstatoval jejich úmrtí," upřesnila tisková mluvčí záchranářů.

      Hasiči zajistili místo události i protipožární opatření, z nákladního vozu unikající palivo se ho snaží jímat do nádob a na místo míří protichemický kontejner ze stanice Košutka.
      K zadokumentování místa dopravní nehody byli povoláni specialisté z Drony SIT.

      Na místo byl povolán koroner a vyšetřování nehody si převzali kriminalisté.

      Dálnice je v obou směrech zcela uzavřena a objízdná trasa je vedena přes Kladruby. Uzávěra bude v místě dopravní nehody po dobu odstranění následků trvat v obou jízdních směrech, podle mluvčí policie přibližně na čtyři hodiny.

Foto KP a PČR