Foto

Střet kamionu s autem

Po střetu došlo k masivnímu úniku paliva z kamionu

21. října 2020 07:51 , aktualizace 09:25

Partner článku – Mraknet

     Dnes ráno před šestou hodinou došlo v Chodové Plané v ulici Pohraniční stráže ke střetu kamionu a osobního auta. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění, ale po střetu došlo k masivnímu úniku paliva z kamionu. Podle mluvčího hasičů uniklo na vozovku asi 400 litrů nafty. "Unikající naftu jímáme do záchytných nádob a přečerpáváme, zbytek zasypáváme sorbentem. Informován byl i odbor životního prostředí. Provoz na komunikaci byl zastaven," uvedl mluvčí hasičů.
     Průběh nehody i míru zavinění šetří policisté, po ukončení šetření doplníme.

     "Od Plané ve směru do centra obce jel 18letý řidič s osobním vozidlem značky Škoda Octavia. Dle vyjádření řidiče jej za jízdy přemohl spánek, v důsledku toho vyjel do protisměru, kde přední částí vozidla narazil do levého boku protijedoucí nákladní soupravy. Při nárazu poškodil palivovou nádrž, a tak došlo k úniku pohonných hmot na komunikaci. Její úklid zajistili na místo přivolaní hasiči.
      Požití alkoholu u řidiče osobního vozidla i u 43letého řidiče nákladní soupravy vyloučili policisté provedenými dechovými zkouškami. Vzniklou škodu odhadli ne 475 tisíc korun. Po dobu řešení dopravní nehody byl provoz řízen kyvadlově. Mladému řidiči za způsobení nehody policisté uložili příkaz na místě,"
uvedla mluvčí policie.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.