Foto

Dopravní nehoda za zvláštních okolností

Dopravní nehoda dnes dopoledne uzavřela hlavní tah z Plzně na Karlovy Vary

sobota 30. května 12:14 , aktualizace 12:35

Doprava Nehody

     Dnes po deváté hodině ráno došlo na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary nedaleko Chotíkova k dopravní nehodě, při které Citroen Jumper zezadu narazil do Škody Octavia. Celý průběh nehody měl ale velmi zvláštní okolnosti.

     "Jel jsem za tou oktávkou a nechápal co řidička dělá. Nejdřív dala varovky a zpomalila téměř do kroku, tak jsem si myslel, že problém s autem, a že bude stavět v zálivu. Kolem zálivu ale projela, blinkry zhasla a rozjela se zase normálně. Po chvíli něco vyletělo z okénka spolujezdce, mám dojem, že to byl panel rádia, otočil jsem se reflexivně za tím předmětem a ona náhle úplně naplno šlápla na brzdy. To už jsem nedobrzdil," popsal nehodu ze svého pohledu řidič dodávky.

     Při střetu došlo ke zranění řidičky Octavie a nehoda zablokovala jeden jízdní pruh zcela a druhý částečně. Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a ženu s bolestí zad si do péče převzali záchranáři.

     Přesnou příčinu a průběh střetu šetří policie. "Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič Citroenu narozený v roce 1952 zezadu narazil do Škody Octavia řidičky narozené v roce 1977, která v tu chvíli brzdila," popsala tisková mluvčí policie s tím, že u řidiče Citroenu byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem a u řidičky byl nařízen odběr krve. "Spolujezdec z vozu Škoda uvedl, že jejich vůz měl technickou závadu na brzdovém systému," doplnila mluvčí policie.
     Po dobu zásahu byl provoz v místě nehody řízen kyvadlově a tvořily se dlouhé kolony.