Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Čelní střet tramvaje s osobním vozem, řidič nehodu nepřežil

Na místě zasahují všechny záchranné složky a tramvajový provoz je zastaven

20. prosince 2022 17:45 , aktualizace 20:40

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Aktualizujeme:

     Bohužel musíme aktualizovat, řidič narozený v roce 1957 přes veškerou snahu všech na místě, záchranářů v sanitce i později lékařů v nemocnici, svůj boj o život prohrál. Jeho smrt nám již oficiálně potvrdila i policie.
     Jak jsme v původním článku uvedli, příčinou nehody bylo dle všeho mužovo srdeční selhání během řízení vozu, což samozřejmě ale ještě musí potvrdit nařízená soudní pitva.

Původní článek:

     Dnes odpoledne v půl šesté došlo v Plzni na Vejprnické třídě ke střetu tramvaje linky číslo 2 a osobního vozu značky Ford Focus. Podle informací přímo z místa jel starší řidič ve směru z centra do Skrvrňan, u viaduktu se střetl s před ním jedoucím VW Golf, poté najel na tramvajový pás a po něm pokračoval dál, až se nakonec čelně střetl s tramvají.
     Svědci nehody bezvládného muže vynesli z vozu a zahájili jeho resuscitaci. Tu vedl profesionální záchranář, který právě jel na záchranku do práce.


     Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, záchranáři za asistence hasičů převzali resuscitaci řidiče osobního vozu. Muž utrpěl rozsáhlá zranění a záchranáři ho z místa transportovali do nemocnice.
     V tramvaji došlo k pádu jednoho cestujícího, který utrpěl podle všeho zlomeninu ruky. "My jsme si převzali do péče asi sedmdesátiletého muže, u kterého pravděpodobně předcházela náhlá zastává oběhu dopravní nehodě a za probíhající resuscitace, ve velmi vážném stavu, ho transportujeme do Fakultní nemocnice Lochotín na Emergency," uvedli nám záchranáři.

     Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, provoz na Vejprnické třídě byl zastaven ve směru do centra pro vozidla a v obou směrech pro tramvajovou dopravu, která byla nahrazena náhradní autobusovou dopravou.

     Okolnosti nehody nyní na místě šetří policisté, jejich zprávu doplníme hned, jak bude k dispozici.


 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.