V Plzni měli s nožem přepadnout a okrást taxikáře

Pořádně komplikovaný případ šetří plzeňská kriminálka, vše totiž může být úplně jinak

čtvrtek 11. dubna 16:49 , aktualizace pátek 12. dubna 07:11

Napadení

Partner článku – Autosalon Dajbych

    Policisté v Plzni se v současné době zabývají případem napadení a údajné loupeže, kdy obětí měl být taxikář. 
    Na policii se obrátil řidič vozu taxi Škoda Superb s tím, že si ho v úterý 9. dubna večer zákazník zavolal ke klubu Pamela v Husově ulici v Plzni. Když ale přijel na místo, obklopilo ho asi deset aut, údajně jiných taxikářů, s tím, že ho obvinili, že je falešný taxikář. Muž vystoupil z auta a chtěl jim předložit svůj doklad řidiče taxislužby. Oni ho ale dle jeho tvrzení napadli pepřovým sprejem, průkaz mu pod vyhrůžkou nožem sebrali, rozřezali a následně muže i profackovali. Řidič také tvrdil, že když se bolestí schoulil k autu, obrali ho ještě i o tržbu, tedy tím by se taxikáři sami dopustili loupeže.
     Tisková mluvčí policie nám přijetí tohoto oznámení potvrdila s tím, že zatím není možné podávat více informací, protože šetření případu je teprve v počátcích.

     Vše ale může být úplně jinak. Naší redakci se podařilo kontaktovat zdroj z prostředí plzeňských taxikářů, který nám uvedl, že o případu také ví, ale že se vše odehrálo jinak.
     Tohoto muže totiž podle něj taxikáři několikrát upozorňovali, že taxikaří načerno. Muž nemá povinné zkoušky z místopisu, dělal je opakovaně a nikdy je nedokázal úspěšně absolvovat, také údajně jezdí bez taxametru a tím okrádá zákazníky.
     Ke konfliktu podle tohoto našeho zdroje došlo až po několikerém upozornění ze strany plzeňských taxikářů a napadený si podle něj vše řádně přibarvil. K fyzickému napadení prý nedošlo a v žádném případě podle něj nikdo muži nic neukradl. 

     Situaci budeme samozřejmě dále sledovat a o tom, jak kriminalisté tento složitý případ rozpletou Vás budeme informovat.

Foto ilustrační


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.