Foto

Potřebujete bezpečné a moderní vytápění?

Perfektní řešení vytápění pro trvale obývané i rekreační objekty? Tepelná čerpadla

23. listopadu 2021 20:29 , aktualizace 20:29

Partner článku – Klimahome

     Dříve tradiční způsoby vytápění jsou dnes stále častěji nahrazovány ekologičtějšími a uživatelsky přívětivějšími variantami topení, k nimž bezesporu patří tepelná čerpadla.
     Firma Klimahome by Vám proto ráda ukázala výhody, které přinášejí tepelná čerpadla systému vzduch/vzduch a vzduch/voda, která nabízí :

  • jedná se o velmi rychlý způsob vytápění - systém vzduch/vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, díky čemuž dosahuje vyššího topného faktoru než tepelná čerpadla jiných systémů
  • jedná se o levný způsob vytápění 
  • tepelná čerpadla systému vzduch/vzduch mají nejnižší pořizovací cenu 
  • tepelná čerpadla systému vzduch/voda se postarají i o ohřev teplé vody
  • jejich instalace je velmi rychlá
  • tepelná čerpadla vzduch/vzduch disponují schopností odvlhčování vzduchu, čímž pomáhají předcházet vzniku plísní
  • při vaší nepřítomnosti dokáží udržovat objekt v režimu temperace 8°C 
  • díky chytrému telefonu je můžete ovládat odkudkoliv ve světě 

     Vytápění tepelným čerpadlem přináší kromě již výše zmíněných výhod také jednu další, zcela zásadní. Tepelná čerpadla jsou totiž naprosto bezpečná a nehrozí u nich žádné riziko požáru. Konečně vám tak odpadnou revize komínů, bez kterých se u starších typů vytápění rozhodně neobejdete. 
     O tom, že není radno toto riziko podceňovat, by vám mohly vyprávět pracovníci složek záchranného systému. Od začátku letošního roku řešili hasiči jen v Plzeňském kraji již téměř stovku požárů komínových těles, kdy v několika případech došlo i k rozšíření na krov budovy či zranění osob. Tyto záležitosti však při vytápění tepelným čerpadlem můžete v klidu hodit za hlavu, jak nám hasiči potvrdili, za posledních několik let v Plzeňském kraji nepamatují jediný výjezd k události spojené s tepelnými čerpadly.

     Tepelná čerpadla ani v létě nezahálí, většinou totiž skvěle fungují i jako klimatizace. Zkrátka a dobře: V zimě topí, v létě chladí.

     U tepelných čerpadel zajisté oceníte i fakt, že je na jejich koupi možné získat dotaci. Při pořízení tepelného čerpadla se proto obraťte na naši partnerskou firmu Klimahome, která Vám na základě dlouholeté praxe poradí při výběru, provede profesionální montáž a pomůže i s dotacemi, nebo je za Vás rovnou zařídí a vy si už jen budete užívat výhody tohoto systému vytápění.


 Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.