Foto Video

Narkomanku Terezu Š. dnes předvedli před soudce, už od ní bude klid?

V devatenácti letech má za sebou krádeže, loupeže, ublížení na zdraví, poškození cizí věci, výtržnictví a vydírání

8. června 2018 13:58 , aktualizace 16:30

Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes v jednu hodinu odpoledne proběhlo u Okresního soudu v Plzni vazební jednání s Terezou Š.
     O této dívce informujeme bohužel velmi často a naposledy jsme o ní psali tuto středu, kdy napadla a zranila strážného, jen proto, že ji přistihl při krádeži a chtěl zavolat policii.

Tereza Š. rozbila strážnému hlavu a zdemolovala sklad prodejny

Tereza Š. rozbila strážnému hlavu a zdemolovala sklad prodejny

06. 06. 2018, 17:42, aktualizace 06. 06. 2018, 18:30

Známá recidivistka je opět na svobodě a opět v Plzni napadla člověka

     Tereza Š. byla v souvislosti s tímto případem obviněna z přečinů krádeže, výtržnictví a ublížení na zdraví. Souběžně s tím ale byla obviněna i z několika dalších trestných činů, kterých se v poslední době měla dopustit.

Co vše má Tereza za sebou?

     Tato narkomanka je v Plzni známou osobou a její trestní minulost je více než bohatá. Ve svých devatenácti letech má již za sebou krádeže, loupež, přepadení, ublížení na zdraví, poškození cizí věci, výtržnictví, a dokonce i vydírání.
     Za jedinou noc, konkrétně ve čtvrtek 11. května loňského roku dokázala Tereza přepadnout dokonce čtyři ženy. „Ten den okolo tři čtvrtě na deset večer předstoupila dívka, která svým zjevem a chováním budila dojem, že se jedná o mladého muže, před dvě ženy ve věku 20 a 21 let, které právě procházely po cestě vedoucí podél řeky Radbuzy ve směru od Papírenské lávky do centra Plzně. Dívkám zatarasila cestu vlastním tělem a na mladší z nich vykřikla, aby jí okamžitě vydala peněženku, jinak jí dá granát. 
     Když napadená žena odmítla požadavek útočnice splnit, pachatelka svou hrozbu znovu zopakovala. V ten okamžik se kamarádka napadené postavila před pachatelku, longboard, který držela v ruce, dala před svou hruď a zaujala obranné postavení. 
     Současně agresorce řekla, aby je nechala být.  Útočnice nejdříve do statečné dívky silou strčila a vzápětí se dala na útěk do centra města,“ popsala tehdejší útok mluvčí policie.

     Tereza tedy vytoužené peníze nezískala a tak vyrazila Plzní hledat své další oběti. O třicet minut později si vyhlédla další oběť a vůbec jí nevadilo, že jde o babičky ve věku 71 a 83 let.
     „71letá žena procházela zavěšena do své o dvanáct let starší kamarádky křižovatkou ulic Kopeckého sady a Jungmannova. K oběma ženám pachatelka přiběhla a z ruky mladší z nich násilím vytrhla kabelku. V té měla seniorka uloženu peněženku se 190 korunami, Plzeňskou kartou a osobními doklady. Dále okradená žena přišla o mobilní telefon a především o multifokální brýle, jejichž hodnota byla vyčíslena na patnáct tisíc korun. Útočnice samozřejmě i s lupem ihned z místa činu utekla,“ popsala dále i tento skutek mluvčí policie.

     Po více než dvouhodinovém jednání soudce poslal Terezu do vazby.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.