Foto

Do Tetrisu zavítal i Hnojník s opilcem

Děti často nevěří, že ti „panáčci“ skutečně nejsou gumoví - třetí díl

středa 23. října 19:53 , aktualizace 20:33

Hasiči Městská policie Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical

AKTUALIZACE 23. října:

     Do celosvětové akce Tetris Challenge se dnes zapojili i strážníci Městské policie Plzeň, a to se zásahovým vozidlem, které má na starosti výjezdy k osobám v nouzi, na poplachy PCO a také na pomoc seniorům, kteří mají doma instalované "tísňové tlačítko".
     Strážníci také v rámci této akce veřejnosti představují velice specifické vozidlo ze svého vozového parku, které se používá pro převoz silně podnapilých nebo zfetovaných osob. Tito lidé bývají často velmi silně znečištěni, a právě proto je toto vozidlo na tuto situaci speciálně upraveno. Asi chápete, jak často vozidlo uvnitř vypadá, a tak mu strážníci důvěrně přezdívají Hnojník. Oceňujeme, že při focení nezapomněli ani na "figurku" opilce.

AKTUALIZACE 15. října:

     Tetris Challenge opravdu hýbe světem a v Plzni se do ní nyní zapojily i Dopravní podniky. Ty Vám svou včerejší akcí nabízí pohled do několika svých vozidel, konkrétně tramvaje, plošiny pro servis veřejného osvětlení a také vozu dispečera.
     Akce se odehrála včera odpoledne na konečné zastávce tramvaje linky číslo 4 na Košutce a všichni zúčastnění si jí moc užili.
     „Akci jsme vyhlásili na Facebooku a účast původně přislíbilo více než 300 lidí. Dorazila bohužel jen asi desetina, ale i tak se podle nás povedla,“ řekl nám tiskový mluvčí PMDP.

Plzeňská specialita!

     Že PMDP opravdu nepodváděla, si můžete snadno ověřit právě na fotce dispečerského vozu, na fotce je totiž patrná výbava pro Plzeň vysloveně specifická, a to lano a klíny sloužící k vyprošťování aut z kolejišť tramvají.

Více k tomuto zde:

Téměř třicet aut ročně skončí v kolejišti

Téměř třicet aut ročně skončí v kolejišti

05. 12. 2018, 10:58, aktualizace 15. 10. 2019, 16:06

Dispečeři vozí klíny i lana a auta v kolejišti vyprošťují dokonce i tramvaje

PŮVODNÍ ČLÁNEK:

     Celým světem se šíří akce s názvem Tetris challenge, která civilistům umožňuje nahlédnout "pod pokličku" vozidel složek IZS. 
     Málokdo si dokáže představit, kolik různé výstroje tvoří vybavení vozidel policistů, záchranářů nebo hasičů. Aby si i civilisté mohli udělat představu, vznikla ve Švýcarsku tato akce, kterou dnes napodobují záchranné složky doslova z celého světa a přidaly se i armády.
     Jedná se o snímek z výšky, často z dronu, na kterém je vedle vozidla vyskládáno a srovnáno veškeré vybavení, mezi kterým leží i posádka.
     Vše na první pohled vypadá jako dětská hra s modelem autíčka, panáčky a dalšími doplňky, teprve při bližším pohledu však zjistíme, že "panáčci", jsou živí policisté, hasiči či záchranáři.
     Tetris challenge nyní dorazila i na Plzeňsko, kde se do ní jako první zapojili záchranáři ze Sušice (druhá a třetí fotografie).


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.