Foto

Těžce opilý řidič způsobil dopravní nehodu

Nadýchal téměř tři promile a ještě měl platný zákaz řízení

čtvrtek 22. září 12:00 , aktualizace 14:03

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli krátce po šestnácté hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo ve Kdyni na náměstí.

     "Řidič osobního vozu značky Alfa Romeo jel ve směru z ulice Nádražní, kdy při jízdě nerespektoval svislou dopravní značku „Dej přednost v jízdě!“ a nedal tak přednost v jízdě vozu Volkswagen Golf, který jel po hlavní ve směru od obce Brnířov. Následně došlo ke střetu, při kterém bylo vozidlo Volkswagen Golf odraženo na kovový sloupek zábradlí s kovovým řetězem a tím došlo k jeho vyvrácení a poškození," popsala nám nehodu mluvčí policie s tím, že při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob.

     U řidičů byly provedeny dechové zkoušky, přičemž dechová zkouška u řidiče vozidla Alfa Romeo byla pozitivní, naměřená hodnota ukázala výsledek téměř 2,7 promile alkoholu. "Dotyčný muž přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou, ale lékařské vyšetření spojené s odběrem krve odmítl. Dále řidič policistům na místě nepředložil řidičský průkaz a provedenou lustrací bylo zjištěno, že má platnou blokaci pro všechna řidičská oprávnění," dokončila mluvčí policie.

     Dopravní nehodou vznikla škoda ve výši 107 tisíc korun a nadále se jí zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Foto PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.