Foto Video

Obrovská protidrogová razie - zadrželi Tonnyho P. a dvacet dalších

Známý trenér bojových sportů Tonny P. byl hlavou plzeňské drogové mafie

6. června 2019 11:54 , aktualizace 20:47

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Mraknet


    Rok a půl perné práce i pečlivého utajeného sledování za sebou mají kriminalisté z Toxi týmu a podařilo se jim dopadnout opravdu velké ryby. Bez přehánění se dá říct, že kriminalisté rozbili plzeňskou drogovou mafii, jako mafie totiž organizace pod vedením známého 37letého plzeňského trenéra bojových sportů Tonnyho P. skutečně pracovala.

Výroba drog, ale i zastrašování či tresty kurýrům

     Dobře organizovaný gang se zabýval dovozem prekurzorů ze zahraničí a následnou výrobou a prodejem pervitinu.
     Prekurzory, neboli léky obsahující efedrin, nakupovali v Polsku, Rumunsku nebo Španělsku a tablety vozili do České republiky.
     Způsob, jak si zajišťovali kurýry na pašování, nám popsala osoba, která proti organizaci teď bude svědčit: "Tonny P. je známý trenér bojových sportů, toho využíval a obklopoval se mladými lidmi, kteří k němu obdivně vzhlíželi. Z nich si ale časem vybíral a rekrutoval budoucí koně, kteří pro něj pašovali, či drogy dealovali. On na ně byl z počátku velmi hodný, radil jim, dával peníze nebo třeba půjčoval auto, bral je k moři a prostě si je zavazoval. Při tom padaly jeho oblíbené hlášky - Ty děláš za patnáct? Za to bych nevstával, já dělám za sto a klidně ti poradím, jak na to - no a pak je zapojil do drogového byznysu."
     Například jedna dodávka léků vážila 25 kilogramů a jako kurýři jezdily i ženy. Následně byly léky předány dalším osobám, které prášky vyloupaly z platíček a pak byly léky převezeny dalším lidem, tak zvaným vařičům, již na samotnou výrobu pervitinu.
     Hotový pervitin šel prodejcům a vše bylo velice pečlivě organizováno, právě jako v italské mafii, včetně toho, že prodejci jednou za měsíc museli hlavnímu organizátorovi Tonnymu P. předat jeho podíl ze zisku a běda, kdyby se opozdili nebo si chtěli nějaké peníze ulít. Následovaly velmi přísné tresty.

Zbili policisty a sebrali jim pistoli

     Tomu, že všichni v gangu měli z Antonína P., známého spíše jako Tonnyho P. velký strach, se nelze divit. Čeho všeho je schopen, ukazuje nejlépe jeho trestní minulost. V roce 2004 zastavili policisté ve Městě Touškově, aby zkontrolovali čtveřici mužů, kteří cosi vyndavají osobního auta. 
     Vzhledem k tomu, že se jednalo o lup z právě vykradené čerpací stanice Tonny P. a jeho přátelé na policisty okamžitě velice tvrdě zaútočili. Konkrétně Tonny P. si dle obžaloby přitáhl policistu k sobě a třikrát ho udeřil čelem do oblasti kořene nosu. Následovaly kopy kolenem do obličeje a posléze i kopání do těla již bezvládně ležícího policisty. Následně se pak zmocnili i jeho služební pistole a z místa ujeli. Tonny P. byl tenkrát odsouzen na šest let.
     Ani teď ale tento výtečník nebyl na svobodě nijak dlouho, z posledního pobytu ve vězení byl propuštěn teprve před dvěma a půl roky.

Likvidace nepohodlných

     Organizace fungovala velmi dobře právě proto, že Tonny P. měl velmi velké množství lidí, kteří pro něj byli ochotní pracovat. Nejen že fungovali jako kurýři či dealeři, ale například si na sebe nechávali napsat vozy, které Tonny P. koupil. 
     Pokud se někdo šéfovi znelíbil, ztratil jeho důvěru nebo třeba moc mluvil, dokázal se ho Tonny P. snadno zbavit: "Syna mé kamarádky dostal do velikých problémů. Naučil ho na peníze, dával mu je, jezdili spolu na drahé večeře, na zápasy, na motorky a pak mu nabídl kšeft, ať mu prý vrátí dluhy a taky si něco vydělá. No a ten ani ne dvacetiletý kluk pro něj začal pašovat do Čech drogy ze Španělska.
     Co já vím, ten kluk jel několikrát, ale pak ho Tonny nechal zlikvidovat. Poslal ho pro asi kilo marihuany do Španělska a zároveň dal německé polici anonymní avízo, že s ní ten kluk pojede zpět do Česka. Kluka v Německu v autobusu sebrali a odseděl si tam víc než rok. Bylo to pro něj peklo, mladý, vyděšený kluk a neuměl ani slovo německy.
     Proč to T.P. udělal nevím, buď tím zakryl souběžné pašování daleko většího množství drog nebo se mu kluk něčím znelíbil."

Na realizaci se podílelo více než 150 policistů

     V pondělí brzy ráno začala na mnoha místech Plzeňského kraje samotná realizace s krycím názvem TOPA, části z ní jsme byli přítomní i my. Během realizace policisté zadrželi 20 podezřelých osob.
      V bydlišti jedné z kurýrek Na Kaolince v Horní Bříze proběhla prohlídka vozu Peugeot a pronajatého bytu. Mladá žena, která se podle našich informací živí jako řidička kamionu, se prohlídky zúčastnila s pouty na rukou. Další domovní prohlídka byla v Hodonínské ulici v Plzni, kam Tonyho P. přivezla v poutech dokonce zásahová jednotka. Toto je pouhá malá část, celkem policisté provedli 18 domovních prohlídek a 12 prohlídek jiných prostor, jako například garáží nebo aut!
     Během prohlídek nalezli a zajistili 44 kilogramů tablet a stovky litrů matečního roztoku, což je roztok látek, připravený na var pervitinu. Barely s roztokem byly například uschovány i ve zdech rodinného domu.
     Policisté samozřejmě zajistili samotný pervitin a varnu, ale i 3 kilogramy sušiny konopí a další potřebné věci na přípravu drog, motorová vozidla, motorky nebo čtyřkolky a finanční hotovost. Nalezeny měly být i zbraně, mimo jiné pistole a samopal, policie nám však tuto informaci zatím nepotvrdila. Zajištěné věci budou podrobeny zkoumání. 

Obvinění

     "Vrchní komisař zahájil trestní stíhání 13 osob ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy formou spolupachatelství. Obviněn byl organizátor ve věku 37 let a dalších 8 mužů v rozmezí 33 až 61 let. Usnesení si převzaly i 4 ženy ve věku 25 až 34 let," uvedla mluvčí policie.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.