Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Tragická dopravní nehoda, na místě je jeden mrtvý

Řidič kamionu nerespektoval dopravní značení viaduktu a zavinil tak smrtelnou dopravní nehodu

úterý 30. ledna 15:02 , aktualizace 17:28

Doprava Nehody Smrt


     Dnes odpoledne před jednou hodinou došlo v Klatovech Lubech k velmi vážné dopravní nehodě, konkrétně ke střetu kamionu s viaduktem.
     Z místa byla hlášena velice vážná zranění posádky protijedoucího osobního vozu. K nehodě proto okamžitě vyjížděly všechny záchranné složky.


     Jde o viadukt, kterému místní nelichotivě přezdívají "klatovská gilotina kamionů", protože havárie kamionů jsou zde velmi časté.
     Bohužel tentokrát to neodnesl jen kamion, ale i nevinný člověk. V protijedoucím osobním voze, na který dopadly trosky návěsu, zemřel spolujezdec.

     "Záchranáři na místě ošetřili řidiče narozeného v roce 1958, který utrpěl mnohočetná lehčí poranění horní části těla a transportovali jej k dalšímu ošetření do nemocnice v Klatovech. Spolujezdec utrpěl zranění neslučitelná se životem a náš lékař na místě konstatoval jeho úmrtí," doplnila informace mluvčí záchranářů.

     Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a po zaprotokolování místa nehody odklidili trosky návěsu kamionu.

     Na místo mezitím dorazil i koroner a výjezd kriminální policie, která převzala vyšetřování události.

     "Řidič kamionu značky Ford narozený v roce 1963 jel ve směru jízdy od Železné Rudy a podle dosud zjištěných informací přehlédl dopravní značku, která vyznačuje výšku viaduktu a pod tento vjel.
     Došlo k nárazu návěsu kamionu o konstrukci viaduktu a dále k deformaci a stržení konstrukce návěsu, která dopadla na protijedoucí osobní vozidlo značky Citroen, ve kterém cestovaly dvě osoby. Spolujezdec narozený v roce 1964 bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, řidiče osobního vozu narozeného v roce 1958 záchranáři transportovali do nemocnice," uvedla nám mluvčí policie s tím, že provedené dechové zkoušky obou řidičů byly negativní. Dnes tak jde již o druhou dopravní nehodu, během které řidič kamionu nerespektoval dopravní značení viaduktu:

Kamion uvízlý pod viaduktem zablokoval Doubraveckou ulici

      Dnes ráno před sedmou hodinou německý řidič kamionu značky Scania vezoucího štěpku na minimálně dvě hodiny zablokoval průjezd Doubraveckou ulicí v Plzni, když nerespektoval dopravní značku, vjel pod viadukt a uvízl tam. 

     Na místo proto museli vyrazit plzeňští i drážní hasiči a samozřejmě také dopravní policisté. Ukázalo se, že viadukt poškozen nebyl, ale náraz kamionu do mostu poškodil jednak střechu kabiny tahače ze které urazil světla a další výbavu a pak také horní část návěsu. 

     Přítomnost alkoholu u řidiče vyloučila provedená dechová zkouška a vyprošťování kamionu v tuto chvíli stále ještě probíhá.

Aktualizace:

09:15  kamion byl vyproštěn