Foto

Převrácený přívěs traktoru vážně zranil cyklistku

Policie nehodu šetří jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti

úterý 9. srpna 11:51 , aktualizace 12:46

Cyklista Doprava Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera krátce po poledni došlo u Lipové k vážné dopravní nehodě, při které se převrátil přívěs traktoru a vážně zranil cyklistku. Ta byla při střetu vážně zraněna a k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky. 
     Hasiči zajistili místo události a celý úsek silnice byl uzavřen.

     Vážně zraněnou mladou ženu si za asistence hasičů do péče převzali záchranáři a po ošetření ji transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni. "Vzhledem k vytíženosti Letecké záchranné služby byla pacientka narozená v roce 1999 s vážným zraněním horní a dolní končetiny transportována pozemní cestou do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedl nám tiskový mluvčí záchranářů.

     Jak k nehodě došlo popsal tiskový mluvčí policie: "Poblíž Lipové na Chebsku k dopravní nehodě jel třiadvacetiletý řidič traktoru Deutz-Fahr s přípojným vozidlem, na kterém vezl pšenici, vjel do zatáčky v obci Dolní Lipina, adekvátně nezareagoval na pohyb přípojného vozidla přizpůsobením rychlosti a to přejelo do protisměru, kde se převrátilo. Přitom došlo ke střetu s protijedoucí třiadvacetiletou cyklistkou."

     Třiadvacetiletý řidič traktoru se po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

     Silnice byla znovu zprůjezdněna krátce po šesté hodině večer. 

Foto HZS

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.