Foto

785 hrdinů - "Děkujeme, jste úžasní!"

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Plzeň by chtělo poděkovat každému z Vás

čtvrtek 25. listopadu 12:02 , aktualizace 14:00

Partner článku – Workpress Aviation

    V minulém týdnu se Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Plzeň na širokou veřejnost obrátilo s urgentní výzvou k darování krve všech skupin, protože zásoby ve skladech se dostaly na kritické minimum.
     Nemocnice nám doslova uvedla, že chladící sklady na Transfuzním oddělení FN Plzeň zejí prázdnotou, že situace je skutečně vážná a dokonce připojila fotografie toto dokazující.

785 dárců - na darování krve se stály dlouhé fronty

       To, co následovalo, bylo naprosto fantastické. Mluvčí nemocnice nám dnes sdělila vskutku neuvěřitelná čísla, během pouhých čtyř dnů od výzvy se na transfúzní oddělení dostavilo darovat krev 785 zájemců, z toho 129 prvodárců!

    Před transfúzkou se tak vytvořila velmi dlouhá fronta lidí, jdoucích darovat krev, která jiným zachrání život, a celý tým transfúzního oddělení každému z nich velice děkuje nejen za obětavost, ale i za trpělivost, se kterou na odběr čekali.

Krev potřebujeme dál

     Krize ale ještě nekončí, krev všech skupin je stále potřeba a tak prosba o darování i nadále trvá.

     Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Plzeň najdete na adrese 17. listopadu 12, Bory. V případě dotazů pak můžou zájemci volat na telefonní čísla 377 402 818, 377 402 823 nebo napsat na e-mail todarci@fnplzen.cz.


Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.