Čtyři ohrožení pod vlivem návykové látky za tři dny

Jeden řidič měl více než jedno a tři více než dvě promile alkoholu

6. března 2018 13:53 , aktualizace pondělí 9. dubna 08:33

Alkohol

     Policisté z obvodního oddělení v Sušici kontrolovali v sobotu 3. března řidiče, který jel s vozidlem značky Ford Tranzit po ulici Pražské. Pětatřicet minut po devatenácté hodině zastavili čtyřiačtyřicetiletého muže z obce na Strakonicku. Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce a bylo naměřeno 2,01 promile alkoholu.

     Krátce po šestnácté hodině v neděli 4. března jel 63letý řidič s vozidlem značky Citroen Xsara po silnici číslo I/27 ve směru na Klatovy. Na křižovatce v obci Přeštice nepřizpůsobil rychlost jízdy a pozdě odbočil vpravo na místní komunikaci, v důsledku čehož přejel přes křižovatku, vyjel mimo komunikaci a narazil do oplocení jednoho z domů.
     Po dopravní nehodě se řidič na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,68 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že k jízdě užil vozidlo, které nesplňuje technické podmínky provozu na pozemních komunikacích, kdy na vozidle nebyla platná technická prohlídka a disky kol byly upevněny místo čtyřmi pouze dvěma šrouby. Dalším šetřením pak policisté zjistili, že muži bylo rozhodnutím Městského úřadu ve Stodě odňato v roce 2016 řidičské oprávnění pro všechny skupiny z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.

     V Klatovech jel také v neděli řidič s vozidlem značky Audi A4. Policisté z obvodního oddělení v Klatovech pětadvacetiletého muže z obce na Přešticku zastavili na ulici 5.Května dvacet minut po jednadvacáté hodině. Muž se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 1,34 promile alkoholu.

     V Horažďovicích policisté kontrolovali v pondělí 5. března řidiče, který byl pod vlivem alkoholu. Po ulici Strakonické jel pětadvacet minut po třiadvacáté hodině řidič s vozidlem Škoda Fabia a policisté jej zastavili. Muž z obce na Sušicku ve věku šedesát let se podrobil dechové zkoušce a bylo naměřeno 2,79 promile alkoholu. 

     Policisté všechny muže převezli do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům krve.
     Policisté mužům zadrželi řidičské průkazy a všichni čtyři jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto ilustrační