Aktuálně Foto Video

Další nalezené ampule s krví

Biologický materiál a osobní údaje pacientů mohou být i z trestné činnosti

středa 20. března 13:40 , aktualizace 17:14

Městská policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Včera jsme jako první informovali o nálezu ampulek s krví v prostoru městské plovárny v Plzni Doudlevcích, u cesty podél Radbůzy.
     Žena zde ampule, podle všeho lékařské vzorky se štítky popsanými jmény a dalšími údaji pacientů, nalezla odpoledne při venčení psa a na místo přivolala policisty. Souběžně s ní jiný nálezce přivolal hlídku strážníků, aby se o pravděpodobně infekční materiál postarala.
     "My jsme na lince 156 přijali oznámení, že se na místě nachází zřejmě infekční materiál. Strážníci po příjezdu zajistili průhledné uzavřené ampule s neznámou červenou tekutinou a předali případ státním policistům," řekla nám tisková mluvčí strážníků. 
     Policisté začali případ intenzivně šetřit a zjišťovat, jak se tyto potenciálně nebezpečné vzorky na místo dostaly a odkud pocházejí.

     Dnes byly nedaleko tohoto místa nalezeny další ampule, tentokrát nejen s krví. Krom ampulí několika typů se na hromádce nacházel například i aplikátor léků. Nalezený materiál zajistila policie.
     Není vyloučeno, že v okolí nebudou rozházeny ještě další, vzhledem k tomu, že si zde často hrají děti a jde o oblíbenou vycházkovou trasu, rodiče by měli upozornit děti, aby na obdobný materiál v žádném případě nesahaly.
     Námi oslovený zdravotník uvedl, že ampule nalezené na místě se používají na uchování vzorků pro krevní obraz, mikrobiologii, biochemii a moč na vyšetření. Jak se tyto vzorky společně s osobními údaji pacientů dostaly na břeh řeky, často obývaný osobami bez domova, se ale odvážil jen hádat. "Jedna z mála možností co mne napadají je, že někdo ukradl celý kufr, ve kterém jsou vzorky převáženy do laboratoře, s vidinou, že obsahuje léky. Když potom zjistil, že se spletl, obsah vyhodil a plastový kufřík si ponechal nebo zkusil někde zpeněžit," řekl nám jednu z variant, které ho napadly.
     Policisté se případem i nadále intenzivně zabývají. "V současné době zjišťujeme, kdo byl oprávněn s ampulemi s biologickým materiálem nakládat a zda byla někomu způsobena újma," uvedla tisková mluvčí policie.

     Článek o včerejším nálezu zde: 

Zkumavky s krví se jen tak povalovaly u cesty

Zkumavky s krví se jen tak povalovaly u cesty

19. 03. 2019, 19:48, aktualizace 20. 03. 2019, 13:26

Nález krevních vzorků v Plzni šetří policie


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.