Účetnictví hodil do popelnice, teď mu doměřili daň na více než milion

Za zkreslování údajů o příjmech hrozí muži až dvouletý trest

3. dubna 2020 15:36 , aktualizace 15:36

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Policie v této době zahájila trestní stíhání muže, který k účetnictví plzeňské obchodní firmy, jež převzal, přistoupil velice svérázným způsobem.
     Muž se v říjnu roku 2017 stal jediným jednatelem a společníkem firmy a současně převzal i veškeré firemní účetnictví. To se ale rozhodl v listopadu 2017 jen tak vyhodit do popelnice, čímž ho učinil nedostupným pro kontrolní orgány.
     "Došlo k ohrožení včasného a řádného vyměření daňové povinnosti nejméně na dani z příjmu právnických osob za zdaňovací období roku 2017," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že při konstrukci daně z příjmu právnických osob v důsledku absence účetnictví finanční úřad daň z moci úřední doměřil v částce necelých 1 350 000 korun.
     "Komisařka oddělení hospodářské kriminality zahájila koncem měsíce února 2020 trestní stíhání pětapadesátiletého muže, kterého obvinila ze spáchání přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění," doplnila mluvčí policie.
     V případě uznání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti. 

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…