Foto

Ukradený historický motocykl byl rodinným pokladem desítky let

Opět jste pomohli objasnit trestnou činnost v Plzni, děkujeme

22. února 2021 13:34 , aktualizace 15:10

Partner článku – Jídlonoš

     Zajisté víte, že několikrát do měsíce zveřejňujeme fotografie osob či věcí, po kterých policie pátrá a jejich nalezení může objasnit dosud nevyřešené trestné činy či pomoci vrátit ukradené věci jejich původním majitelům. V mnoha případech pak nejde jen o peníze, ale především o citovou hodnotu, která často bývá nenahraditelná a právě tak tomu bylo i v jednom z uvedených případů.

Proč se fotky podezřelých zveřejňují později?

     Mezi zveřejněním fotografií osob a fotografiemi předmětů je velký rozdíl. Zatímco ve zveřejnění předmětu není žádný problém, u zveřejnění fotografie podezřelého to není zdaleka tak jednoduché. Policisté totiž musí chránit práva všech osob, tedy i podezřelých, a zveřejnění osobních údajů takovým porušením práv již je.
     Policisté na toto samozřejmě právo mají, ale zákon jim ukládá povinnost postupovat přiměřeně. Zjednodušeně řečeno veřejný zájem na dopadení pachatele musí převážit práva podezřelého, které má kvůli zásadě presumpce neviny. Policisté proto fotky podezřelých zveřejňují, až když vyčerpají všechny ostatní možnosti pátrání.

Dva objasněné případy

     V minulém týdnu jsme vydávali dvě pátrací relace a velmi rádi můžeme uvést, že v obou případech pak velmi pomohly právě informace od Vás čtenářů.

V prvním případě se pátralo po maringotce:

Poznáte nákladní vůz na fotografiích?

Poznáte nákladní vůz na fotografiích?

18. 02. 2021, 11:29, aktualizace 18. 02. 2021, 12:48

Policie pátrá po stavební buňce ukradené v Plzni na Vinicích

V druhém pak po motorkách, v tomto případě byla zatím nalezena jen jedna:

Pachatel odcizil dva historické motocykly

Pachatel odcizil dva historické motocykly

19. 02. 2021, 11:35, aktualizace 19. 02. 2021, 12:08

U Losiné vykradli chatu, zmizela Jawa Robot 90 a Jawa 50-05

     Zatím nemůžeme uvést více podrobností, neboť se policisté oběma případy stále ještě zabývají a prověřují veškeré okolnosti. Pro oba okradené majitele je ale hlavní informace, že jejich majetek jim bude brzy vrácen. Vzhledem k tomu, že okradený majitel Jawy 50-05 fotografií z rodinného archivu dokladoval, kolik desítek let tento historický motocykl vlastní, je jasné, jak obrovskou radost jste mu nyní udělali.


 Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí