Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Silně opilý řidič způsobil vážnou dopravní nehodu v centru Plzně

Zaparkované auto bylo nárazem opilcova vozu odhozeno až do vchodu hotelu Continental

26. června 2023 11:34 , aktualizace 11:38

Alkohol Cizinci Nehody


     V noci ze soboty na neděli před půl třetí ráno došlo ve Zbrojnické ulici v Plzni k vážné dopravní nehodě, při které osobní vůz Hyndai vyjel vpravo z jízdního pruhu a narazil do zaparkovaného vozu Škoda Kamiq, který byl nárazem odhozen až na zeď hotelu Continental přímo u hlavního vchodu.

     Z místa bylo hlášeno zranění řidiče, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali zraněného ukrajinského řidiče. Ten byl po ošetření na místě transportován nemocnice.
     Ještě předtím ho ale policisté, kteří mezitím zjistili, že ještě před touto nehodou poškodil další zaparkované auto blíž k náměstí Republiky, podrobili dechové zkoušce na alkohol. Ukázalo se, že za jeho nezvládnutím řízení stál alkohol. 

     "Cizinec narozený v roce 1991 jel s vozidlem Hyundai po vozovce ulice Zbrojnická ve směru jízdy od Františkánské ulice k ulici U Zvonu, kdy nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a došlo ke střetu jeho pravým zpětným  zrcátkem s levým zpětným zrcátkem zaparkovaného vozidla. Řidič po střetu dále pokračoval v jízdě a narazil do dalšího zaparkovaného vozidla Škoda Kamiq, které bylo po střetu odraženo do pravé části vozovky a poté narazilo do svislé dopravní značky a do zdi hotelu," popsala nm nehodu mluvčí policie s tím, že celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 470 000 Korun.

     "U řidiče byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,32 promile a dopravní nehodou se dále zabýváme," doplnila ještě mluvčí policie.

Foto HZS

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.