Foto

Uprchlý pacient a žhář Karel P. je dopaden

Muž se nyní nachází opět na psychiatrii, ale již v jiném zdravotnickém zařízení

3. července 2018 08:46 , aktualizace 09:38

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V neděli večer jsme informovali o dramatickém útěku nebezpečného pacienta z klatovské psychiatrie. Policie okamžitě začala po muži pátrat a také varovala veřejnost, že muž může být nebezpečný sobě i osobám ve svém okolí, a aby se ho nikdo nesnažil zadržet sám.

     Tohoto nebezpečného muže se podařilo policistům dopadnout v noci na dnešek až v Liberci. Policisté asi dvacet minut po půlnoci obdrželi oznámení. že se na ulici České mládeže pohybuje osoba podobná uprchlému pacientovi. Namísto okamžitě vyrazila hlídka, která muže zajistila. Muž byl bez dokladů a dalším šetřením bylo zjištěno, že skutečně jde o uprchlého Karla P.

     Dle našich informací se muž nyní nachází opět na psychiatrii, ale již v jiném zdravotnickém zařízení.

Čeho se muž dopustil?

    V neděli kolem půl deváté devětadvacetiletý pacient psychiatrického oddělení Klatovské nemocnice zapálil matraci, oblečení a vybavení pokoje, následkem čehož došlo k zakouření celého oddělení. Následného zmatku muž využil a z nemocnice uprchl.
     Na oddělení se několik osob nadýchalo kouře a asi 20 osob bylo evakuováno. "Ošetřili jsme tři osoby, z nichž naštěstí nikdo nebyl v ohrožení života," uvedl nám tiskový mluvčí záchranářů.
     Podle našich informací nejde o pacientův první útěk, muž je nedoléčený a mohl by být nebezpečný, čemuž jeho dnešní čin nasvědčuje. Muž je agresivní a je schopen fyzicky napadnout i pro naprostou maličkost.


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.