Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Úvěrovými podvody získal více než čtvrt milionu korun

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, který si podvodně sjednal pětadvacet uvěrových smluv

23. března 2023 17:26 , aktualizace 17:38

Podvodníci


     Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality nyní zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Klatovska a obvinili ho ze spáchání trestných činů úvěrový podvod.

     Obviněný muž si během tří let přes internet sjednal pětadvacet úvěrových smluv s různými úvěrovými společnostmi. Problém je, že vždy uváděl nepravdivé údaje o skutečnostech týkajících se zaměstnání či měsíčního příjmu. V reálu byl ale bez pracovního poměru a vedený na úřadu práce.

     Jenže tím vše zdaleka neskončilo, když mužovo jméno začalo být mezi obchodníky poskytujícími úvěry moc známé, začal do dalších úvěrových smluv uvádět údaje svého otce, samozřejmě bez jeho vědomí a souhlasu. Čímž další úvěry byly vedeny na otce, ale peníze samozřejmě inkasoval povedený syn.

     Takto muž získal celkem 259 tisíc korun. Když pak některé úvěrové společnosti již moc tlačily, úvěry muž splácel novým úvěrem a ty zbylé nesplácel vůbec.

     "Obviněný dvaatřicetiletý muž je stíhaný na svobodě, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," uvedla nám mluvčí policie.

Foto: Ilustrační

Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).