Foto

Řidiči pozor na Borských polích

Uzavření Folmavské ulice v Plzni působí značné dopravní komplikace

pondělí 21. června 11:07 , aktualizace neděle 27. června 19:34

Partner článku – Prestol Holding

     Od dnešního rána byla uzavřena Folmavské ulice v Plzni a uzavírka je plánována až do 31. srpna, důvodem jsou opravy povrchu vozovky, konkrétně trhliny, vysprávky a vyjeté koleje, ulice tak dostane i nový asfaltový povrch. Do zákazu nebude povolen vjezd ani MHD. 
     Při příjezdu do Plzně se, hlavně při ranní špičce, tvoří dlouhé kolony od Sulkova.

Čtyři etapy

     Opravy budou ve čtyřech etapách, po úsecích od křižovatky s ulicí U Letiště po okružní křižovatku s ulicí Domažlická. Objízdná trasa po dobu opravy Folmavské ulice povede ulicemi U Letiště, Podnikatelská a Obchodní a s postupujícími pracemi se bude zkracovat. 

I. etapa       21. 6. – 12. 7. 2021
II. etapa      13. 7. – 2. 8. 2021
III. etapa     3. 8. – 16. 8. 2021
IV. etapa     17. 8. – 30. 8. 2021

     „Bude nutné odfrézovat svrchní vrstvy asfaltu a položit nový asfaltový koberec. V úseku mezi ulicemi U Panasoniku a U Letiště je komunikace tak poškozená, že bude nutné odstranit všechny asfaltové vrstvy, recyklovat podkladní štěrkové vrstvy a položit nový asfaltový povrch v tloušťce 18 centimetrů. Teprve poté bude možné obnovit i vodorovné dopravní značení,“ popsal plánovanou opravu náměstek primátora Michal Vozobule. 

Městská a příměstská veřejná doprava

     Uzavírka ovlivní i městskou a linkovou veřejnou dopravu. Autobusové a trolejbusové linky č. 15, 17, 18, 24, 29, 30, N1, N7 budou po dobu opravy v obou směrech vedeny odklonem ulicemi Obchodní, Podnikatelská a U Letiště. Zrušeny či přeloženy budou zastávky „NC Borská pole“, „Panasonic“, „U Panasoniku“, „U Nové Hospody“, „Folmavská Rondel“.
     Objízdná trasa a přesun zastávek se týkají i příměstských autobusových spojů Integrované dopravy Plzeňského kraje.  Během prvních dvou etap uzavírky zastávky Folmavská Rondel a U Nové Hospody nahradí zastávka Obchodní rondel. Zastávku U Panasoniku nahradí zastávka Vltava. Uzavírka zastávky NC Borská pole potrvá až do konce srpna a v provozu ji nahradí zastávka U Letiště.

foto: Správa veřejného statku města Plzně


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost