Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Uprchlý býk byl odchycen

Aktualizace článku: "V lesích na sever od Plzně se pohybuje nebezpečné zvíře"

24. listopadu 2023 14:16 , aktualizace 14:16

Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizace:

      Právě jsme obdrželi zprávu, že uprchlého býka se podařilo pomocí dronu specialistů z Dronu SIT lokalizovat nedaleko Žilova a následně i odchytit. Nebezpečí v lesích na sever od Plzně tedy již nehrozí.


      Děkujeme všem čtenářům za sdílení původního varování.

Původní článek:

     Jak již jsme informovali, ve středu v ranních hodinách ze zemědělského družstva v Žilově, což je obec ležící severně od Plzně mezi Trnovou a Příšovem, utekl býk.

     Okolní obce proto vydaly varování s žádostí, aby se lidé nepohybovali na spojovací cestě mezi Příšovem a Žilovem ani v lesích mezi Příšovem a Ledcemi. Právě v těchto místech byl totiž býk spatřen naposledy.
     Podle námi osloveného veterináře se z býka, pokud se ho nepodaří odchytit, stane během měsíce plaché divoké zvíře, které by mohlo být velmi nebezpečné pro kohokoli, kdo ho v lese vyplaší nebo z jeho pohledu nějak ohrozí.

     Od středy probíhá pátrání po zvířeti, při kterém je využívána například i termovize. V případě, že se býka nepodaří odchytit, bude nutné přistoupit k jeho odstřelu.

     Protože se však býka stále nepodařilo nalézt, varování pro návštěvníky lesů na sever od Plzně stále trvá.

Foto a video Drony SIT

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.