Foto

Vrah z Klatov byl dnes odsouzen na 16 let

Roman Vladař, který ubodal svého šéfa, dnes stanul před plzeňským soudem

6. srpna 2020 13:37 , aktualizace pátek 7. srpna 07:54

Vazba Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Od začátku roku informujeme o případu vraždy, ke kterému došlo 29. ledna v Klatovech. Roman Vladař se tehdy kvůli ztrátě zaměstnání rozhodl pomstít šéfovi firmy Autodoprava Level Jiřímu Ž. a přímo v areálu firmy ho čtyřmi bodnými ranami do zad a hrudníku zavraždil. 

     Roman Vladař dnes stanul před plzeňským krajským soudem, který před polednem dospěl k závěru, že jeho čin byl plánovaný a spáchaný s rozmyslem. Vladař u soudu sice tvrdil, že původně chtěl před bývalým zaměstnavatelem zabít sebe, a že si nepamatuje co se vlastně stalo.
     U soudu ale dnes zaznělo, že útok byl veden natolik brutálně, že jedna z více než třiceticentimetrovým nožem zasazených ran přeťala Jiřímu Ž. žebro. Patologové se shodli, že kdyby nebyla nožem zasazena poslední, čtvrtá rána, Jiří Ž. mohl útok přežít, tato čtvrtá rána ale přeťala plicní tepnu a v ten okamžik by již nepomohla ani okamžitá lékařská pomoc.

     Soudce u obžalovaného neshledal žádné polehčující okolnosti a odsoudil ho k trestu odnětí svobody na 16 let. Státní zástupce i obhájce odsouzeného si ponechali lhůtu na odvolání.

Původní článek:


     Ve středu dopoledne jsme informovali o útoku na majitele firmy Autodoprava Level, kterého přímo v areálu firmy v Klatovech útočník napadl nožem. Otec čtyř dětí, čtyřiapadesátiletý Jiří Ž. zůstal po útoku ležet v krvi vedle svého vozu a jeho zranění byla natolik vážná, že i přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.
     Ve čtvrtek pak útočníka, šestačtyřicetiletého Romana Vladaře, policejní komisař obvinil z vraždy, za který mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody.
     Roman Vladař, bývalý zaměstnanec firmy, ve které zaútočil, byl začátkem roku propuštěn z práce poté, co po několika vážných přestupcích přišel o řidičský průkaz. Podle lidí z okolí se má jednat o bývalého místního bezdomovce, který dříve přespával v autě a nyní se měl kvůli výpovědi vystěhovat z firemního bytu, který mu zajistila právě firma Jiřího Ž. 

Vrah čekal u benzínky

     Osudné ráno se podle svědků Roman Vladař zastavil na místní čerpací stanici sousedící s areálem Autodopravy Level, koupil si zde pivo a poté popíjel venku. Druhé pivo, pro které si dovnitř zašel ale již nechal před benzínkou nedopité, protože vyrazil za Jiřím Ž., který právě do firmy přijel.
     Podle policie vrah přistoupil k Jiřímu Ž. u jeho vozu a rychle, bez jakéhokoli varování, na něj zaútočil nožem. Podle našich informací Roman Vladař svému bývalému zaměstnavateli zasadil hned několik bodnořezných ran a nedal mu tak šanci útok přežít. Poté vraha na místě zajistili zaměstnanci firmy, kteří ho předali přivolaným policistům.

Roman Vladař je pravděpodobně i žhář

     Policie také Romana Vladaře prověřuje i v souvislosti se žhářským útokem, při kterém den před vraždou v úterý 28. ledna kolem půl páté ráno ve Velkém Boru před domem jeho bývalé ženy zřejmě právě Vladař benzínem polil a zapálil hned dva automobily zaparkované před domem. 
     S bývalou manželkou a matkou svých tří dětí Roman Vladař již není více než deset a podle známého jí dříve týral a fyzicky napadal jí i děti. Po rozvodu jí pak měl dlouhodobě vyhrožovat, mimo jiné vypálením domu.
     Na místo požáru byl povolán vyšetřovatel hasičů i policejní psovod se psem specializovaným na vyhledávání akcelerantů hoření. Škoda zde byla stanovena na 160 tisíc korun.
    "Policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," uvedla tisková mluvčí policie.

O případu jsme informovali v článku:

Shořela dvě auta

Shořela dvě auta

28. 01. 2020, 08:33, aktualizace 28. 01. 2020, 08:36

Příčinu ranního požáru zjišťuje vyšetřovatel

Vazba

     Roman Vladař dnes dopoledne stanul před okresním soudem v Klatovech, který po ani ne hodinovém jednání rozhodl o jeho umístění do vazby z důvodu možného opakování trestné činnosti a útěku.
     Za vraždu Jiřího Ž. a další trestné činy mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody.

     O vraždě jsme informovali v článku:

Útočník z Klatov byl dnes obviněn z vraždy

Útočník z Klatov byl dnes obviněn z vraždy

30. 01. 2020, 13:22, aktualizace 30. 01. 2020, 17:44

Vraha majitele autodopravy Level bezprostředně po činu zadrželi pohotoví svědci

Úvodní foto iDnes, ostatní Krimi-Plzeň

     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.