Foto

Roman Vladař měl ženě zapálit auta a pak šel vraždit

Týral ženu, bil děti, má stát i za žhářským útokem, vraždil a teď skončil ve vazbě

pátek 31. ledna 11:26 , aktualizace 13:04

Vazba Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Ve středu dopoledne jsme informovali o útoku na majitele firmy Autodoprava Level, kterého přímo v areálu firmy v Klatovech útočník napadl nožem. Otec čtyř dětí, čtyřiapadesátiletý Jiří Ž. zůstal po útoku ležet v krvi vedle svého vozu a jeho zranění byla natolik vážná, že i přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.
     Ve čtvrtek pak útočníka, šestačtyřicetiletého Romana Vladaře, policejní komisař obvinil z vraždy, za který mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody.
     Roman Vladař, bývalý zaměstnanec firmy, ve které zaútočil, byl začátkem roku propuštěn z práce poté, co po několika vážných přestupcích přišel o řidičský průkaz. Podle lidí z okolí se má jednat o bývalého místního bezdomovce, který dříve přespával v autě a nyní se měl kvůli výpovědi vystěhovat z firemního bytu, který mu zajistila právě firma Jiřího Ž. 

Vrah čekal u benzínky

     Osudné ráno se podle svědků Roman Vladař zastavil na místní čerpací stanici sousedící s areálem Autodopravy Level, koupil si zde pivo a poté popíjel venku. Druhé pivo, pro které si dovnitř zašel ale již nechal před benzínkou nedopité, protože vyrazil za Jiřím Ž., který právě do firmy přijel.
     Podle policie vrah přistoupil k Jiřímu Ž. u jeho vozu a rychle, bez jakéhokoli varování, na něj zaútočil nožem. Podle našich informací Roman Vladař svému bývalému zaměstnavateli zasadil hned několik bodnořezných ran a nedal mu tak šanci útok přežít. Poté vraha na místě zajistili zaměstnanci firmy, kteří ho předali přivolaným policistům.

Roman Vladař je pravděpodobně i žhář

     Policie také Romana Vladaře prověřuje i v souvislosti se žhářským útokem, při kterém den před vraždou v úterý 28. ledna kolem půl páté ráno ve Velkém Boru před domem jeho bývalé ženy zřejmě právě Vladař benzínem polil a zapálil hned dva automobily zaparkované před domem. 
     S bývalou manželkou a matkou svých tří dětí Roman Vladař již není více než deset a podle známého jí dříve týral a fyzicky napadal jí i děti. Po rozvodu jí pak měl dlouhodobě vyhrožovat, mimo jiné vypálením domu.
     Na místo požáru byl povolán vyšetřovatel hasičů i policejní psovod se psem specializovaným na vyhledávání akcelerantů hoření. Škoda zde byla stanovena na 160 tisíc korun.
    "Policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," uvedla tisková mluvčí policie.

O případu jsme informovali v článku:

Shořela dvě auta

Shořela dvě auta

28. 01. 2020, 08:33, aktualizace 28. 01. 2020, 08:36

Příčinu ranního požáru zjišťuje vyšetřovatel

Vazba

     Roman Vladař dnes dopoledne stanul před okresním soudem v Klatovech, který po ani ne hodinovém jednání rozhodl o jeho umístění do vazby z důvodu možného opakování trestné činnosti a útěku.
     Za vraždu Jiřího Ž. a další trestné činy mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody.

     O vraždě jsme informovali v článku:

Útočník z Klatov byl dnes obviněn z vraždy

Útočník z Klatov byl dnes obviněn z vraždy

30. 01. 2020, 13:22, aktualizace 30. 01. 2020, 17:44

Vraha majitele autodopravy Level bezprostředně po činu zadrželi pohotoví svědci     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.