Foto

Těžce opilý řidič nezvládl řízení a v plné rychlosti s vozem narazil do stromu

Další dnešní vážná dopravní nehoda

24. září 2023 18:06 , aktualizace 20:15

Alkohol Nehody


     Dnes odpoledne kolem páté hodiny došlo k další dnešní vážné dopravní nehodě. Mezi Dnešicemi a Žerovicemi ukrajinský řidič ve vysoké rychlosti vyletěl s vozem Ford ze silnice a narazil do stromu, který přerazil. Náraz byl tak silný, že se motor vytrhl z vozidla a vrak vozu skončil asi dvacet metrů od stromu, do kterého původně narazil.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky. 

     Hasiči z Dobřan společně s kolegy z Přeštic zajistili místo události, zraněnému řidiči poskytli předlékařskou první pomoc, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.

     Záchranáři si po příjezdu na místo převzali zraněného řidiče a transportovali jej na Akutní zónu Fakultní nemocnice Plzeň.

    Jak k nehodě došlo, nám poté popsal mluvčí policie. Řidič narozený v roce 1990 a jedoucí s vozidlem Ford Galaxy nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou, vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu.

    Provedená dechová zkouška byla u cizince, který vozidlo řídil, provedena s výsledkem 2,8 promile a policisté se nehodou dále zabývají.


   Dnes již také došlo k:

Střet motocyklisty s autem, z místa byli hlášeni tři zranění

     Dnes odpoledne po jedné hodině došlo na silnici za obcí Lochousice směrem na Stříbro k vážné dopravní nehodě, při které se čelně střetl motocykl s osobním vozem.

     Z místa bylo hlášeno možné vážné zranění několika osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z letiště v Líních.

     Profesionální hasiči z Nýřan i jejich dobrovolní kolegové z jednotky Stod zajistili místo události, provedli protipožární opatření, pomocí sorbentu zlikvidovali rozsáhlý únik provozních kapalin a poskytli součinnost záchranářům při transportu pacientů do vrtulníku a sanitních vozů.

     Provoz na silnici byl po dobu zásahu záchranných složek i následného úklidu následků nehody zcela uzavřen.

     Záchranáři si do péče převzali tři zraněné. Na motocyklu cestoval muž se ženou. "Ženu středního věku, která utrpěla středně těžké zranění, jsme při vědomí letecky transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín. Do téže nemocnice jsme pozemní cestou, také se středně těžkým zraněním, transportovali i o něco staršího muže, oba na Akutní příjem," uvedla nám mluvčí záchranářů s tím, že z osobního vozu pozemní cestou ještě transportovali ženu narozenou v roce 1985 ke kontrole do nemocnice Stod.

     Podle tiskového mluvčího policie se jednalo o čelní střet osobního vozu a motocyklem, na kterém cestovali dva cizinci, muž a žena. Podle informací z místa se mělo jednat o Holanďany.

     Policisté u řidičky osobního vozu i u řidiče motocyklu vyloučili provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu před jízdou.

     Dopravní policisté se v současné chvíli nehodou stále ještě zabývají a zjišťují její veškeré okolnosti, tedy i případnou míru zavinění řidiče a řidičky.

Foto: hasiči

 
Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.