Parašutista zemřel

Muže v kritickém stavu transportovali do nemocnice, kde ale svůj boj o život prohrál

11. června 2019 16:12 , aktualizace 16:14

     V sobotu 25. května jsme informovali, že před polednem došlo na letišti v Líních k nekontrolovanému pádu parašutisty narozeného v roce 1975. Dle prvotních informací od záchranné služby byl muž v kritickém stavu a se zajištěnými dýchacími cestami transportován Leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Plzeň na urgentní příjem.
      "Z dosavadního šetření vyplývá, že se muž účastnil seskoku skupiny 12 parašutistů z výšky asi 1200 metrů, kdy padák měl otevřený, ale let padáku byl nekontrolovaný s nekontrolovatelným dopadem na zem," uvedla tenkrát mluvčí policie s tím, že policie padák zajistila a případ převzali kriminalisté.

Jak k nehodě došlo?

     "Jde o velmi zkušeného parašutistu, majícího za sebou kolem sedmi stovek seskoků. Standardně otevřel po výskoku padák, padák se i správně otevřel a byl evidentně funkční, v určité fázi letu ale přestal parašutista padák řídit a na neovládaném padáku přistál ve vysoké rychlosti v prostoru letiště. 
     Vzhledem k tomu, že padák byl v pořádku, byla nejpravděpodobnější příčinou nehody ztráta vědomí parašutisty během seskoku nebo jiná jeho náhlá zdravotní indispozice. Vice se bude možné dozvědět až z úplného vyšetření nebo z toho, na co si parašutista vzpomene, až se probere z bezvědomí."

Aktualizujeme

     Bohužel musíme článek aktualizovat. Ani přes obrovské úsilí nejprve lidí na letišti, pak záchranné služby a nakonec lékařů v nemocnice muž svůj boj o život v nemocnici minulý týden prohrál a zemřel.