Foto

Tragická dopravní nehoda - jedna mrtvá dívka a čtyři zranění mladí lidé

Na místě přistával vrtulník LZS a zasahovaly všechny záchranné složky

sobota 28. ledna 10:14 , aktualizace 16:20

     Dnes dopoledne kolem deváté hodiny došlo na silnici vedoucí z Janovic nad Úhlavou do Nýrska, nedaleko obce Starý Láz, k velice vážné dopravní nehodě, konkrétně střetu dvou osobních aut.
     Z místa bylo hlášeno, že jedno vozidlo zřejmě dostalo smyk, přejelo do protisměru, střetlo se s dalším vozem a má se zde nacházet pět zraněných, takže k nehodě samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a z letiště v Líních vzlétl vrtulník LZS.

     Jako první na místě zasahovali policisté z dopravního inspektorátu Klatovy, kteří shodou okolností touto silnicí jeli k jiné nehodě. Policisté vyprostili zraněné dívky a zahájili resuscitaci spolujezdkyně, která byla velice vážně zraněna. V resuscitaci pak policisté pokračovali až do příjezdu a příletu záchranářů.
     Profesionální hasiči z Klatov i jejich dobrovolní kolegové Nýrska po příjezdu na místo asistovali záchranářům, dále zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.

     Žena bohužel utrpěla tak rozsáhlá zranění, že jim i přes veškerou snahu všech na místě podlehla a lékař musel konstatovat její smrt.
     Letečtí záchranáři si do péče převzali mladší ženu a transportovali ji se středně těžkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň na Akutní zónu. Záchranáři mezitím ošetřili a do nemocnice v Klatovech transportovali další tři osoby. "Záchranáři na místě ošetřili muže narozeného v roce 2004, dále jeho spolucestující muže a slečnu oba narozené v roce 2004, všechny z jednoho osobního automobilu. Všichni tři byli s lehčími zraněními transportováni do Klatovské nemocnice.
     Z druhého automobilu převzali mladou ženu narozenou v roce 1999, která utrpěla středně těžká zranění a při vědomí ji letecky transportovali na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. U spolujezdkyně byla ihned po příjezdu zahájena kardio-pulmonálni resuscitace, přes veškerou snahu zasahujících se ale nepovedlo obnovit její životní funkce a mladá žena podlehla svým zraněním na místě," popsala činnost záchranářů na místě jejich mluvčí.

     Na místo následně vyjel jednak koroner a pak také výjezd kriminální policie, protože vyšetřování takto závažné dopravní nehody přebírají kriminalisté.

     Policisté se v tuto chvíli dopravní nehodou stále ještě zabývají, čekáme na jejich zprávu a po obdržení ji doplníme. Silnice byla v době záchranných a likvidačních prací zcela uzavřena.

Aktualizujeme:

     "Dnes před devátou hodinou dopoledne došlo na silnici II/191 na úrovni obce Starý Láz k tragické dopravní nehodě. Řidička narozená v roce 1999 jela se spolujezdkyní taktéž narozenou v roce 1999 s vozidlem Opel Astra ve směru z Nýrska na Klatovy, když ve výše zmíněném úseku z dosud přesně nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se srazila s protijedoucím vozidlem Seat Leon.
     Spolujezdkyně bohužel na místě svým zraněním podlehla, řidička byla letecky transportována do nemocnice. Ve vozidle Seat Leon cestovalo 5 osob, 3 z toho utrpěly zranění. Alkohol byl u řidičky i řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Případem se dále zabývají kriminalisté a u zesnulé ženy byla vyšetřovatelem nařízena soudní pitva,"
doplnil informace mluvčí policie.

Foto: hasiči