Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Obří požár bohužel stále není pod kontrolou, na místě již zasahují hasiči ze tří krajů

Zásah je mimořádně náročný a na místě dochází k častému přehřátí zasahujících hasičů

25. srpna 2023 21:55 , aktualizace sobota 26. srpna 07:47

Hasiči


Aktualizujeme

     Krátce po půlnoci, tedy tři a půl hodiny od nahlášení požáru, již na místě zasahuje 54 kusů požární techniky a musel být vyhlášen mimořádný, tedy nejvyšší stupeň požárního poplachu.
     Velitel zásahu také požádal o pomoc hasiče z Plzeňského a Ústeckého kraje s tím, že na místě je potřeba větší množství velkokapacitních cisteren a výškové techniky.

     "Při hašení je nutné časté střídání hasičů, s ohledem na podmínky na místě dochází k častému přehřátí zasahujících. Hasiči se stále zaměřují na ochranu okolí a zastavení šíření požáru. Ten bohužel stále není pod kontrolou," uvedli hasiči krátce po půlnoci.

     Záchranáři asistují na místě. Během noci ošetřili tři hasiče a jeden z nich musel být převezen s lehkým zraněním do Sokolovské nemocnice.

Hasiči také uvolnili další sérii fotografií ze zásahu:


Původní článek

21,30 h     V tuto chvíli zasahuje šestnáct jednotek hasičů s devětadvaceti kusy zásahové techniky nedaleko elektrárny Tisová u Citic na Sokolovsku u požáru skládky pražců. Požár je viditelný z velké dálky a stejně tak i vysoký sloupec kouře.  

     "Jedná se o velký rozsah požáru a vyhlášen je již třetí stupeň požárního poplachu. Informování jsou starostové okolních obcí a lidem v okolí doporučujeme nevětrat. Na místo v tuto chvíli míří chemická laboratoř na měření zplodin ve vzduchu," uvedli před pár okamžiky hasiči.

    Hasiči se podle velícího důstojníka primárně zaměřují na ochranu okolí a zabránění šíření požáru. S ohledem na rozsah požáru je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o dlouhodobý zásah.

   Stále aktualizujeme, hasiči právě uvolnili další fotografie z místa:


 


 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.