Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Poprava psa" aneb vyvrácené lži a pomluvy na internetu

"Omluvám se MVDr. Markétě Tučkové z Veterinární kliniky Kleisslova, že jsem....

11. května 2022 18:06 , aktualizace 18:11

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ztráta milovaného zvířecího kamaráda může leckoho pořádně rozhodit a mohou následovat i nepřiměřené reakce. To asi chápe každý, kdo někdy nějaké zvíře vlastnil.
     Případ, o kterém budeme dnes informovat, už ale vybočil z toho, co by se dalo považovat za pochopitelné a není divu, že nakonec skončil u soudu.

     Je to ale zároveň i varovaní, že lhát o někom na sociálních sítích, či ho tam neoprávněně pomlouvat, se nemusí vyplatit a spravedlnost může viníka dohnat i po letech.

Smrt psa

     Vše začalo v roce 2019, kdy Štěpán Z. přivedl do veterinární ordinace v Kleisslově ulici v Plzni fenku ohaře na vyšetření nosních dutin, tedy endoskopii. Ta je prováděna v celkové narkóze, bohužel v tomto případě došlo k abnormální reakci feny na premedikaci a zvíře upadlo do šoku. Přes veškerou snahy veterinářky MVDr. Tučkové se již zvíře nepodařilo probrat a došlo k jeho úmrtí.
     Majitel smrt fenky vzal velmi těžce a začal být značně agresivní. Na veterinární klinice nejprve vyhrožoval personálu zabitím a poté rozkopal dveře obou ordinací, přičemž jednu z klientek vyděsil tak, až omdlela. Celou situaci nakonec museli řešit policisté.

Pitva chybu veterinářky vyloučila

    Provedená pitva fenky prokázala, že k pochybení veterinářky jednoznačně nedošlo (celou pitevní zprávu má redakce k dispozici).
     Majitel fenky Štěpán Z. uhradil škodu, kterou v ordinaci způsobil, a vše tím mohlo skončit. Bohužel se tak ale nestalo a muž začal Veterinární kliniku Kleisslova i doktorku Tučkovou pomlouvat a urážet na sociálních sítích.

"Popravila mi psa!"

     Pomluvy se množily a majitel fenky Štěpán Z. vystupující na diskusích na Facebooku pod jménem Štěpán Žal (příjmení je jiné poz. red.), opakovaně uveřejnil například, že mu veterinářka psa záměrně popravila.       
     Vše vyvrcholilo loni v únoru v diskusi na Facebookové skupině Plzeňáci, kdy již s mužovými smyšlenými obviněními doktorce Tučkové došla trpělivost a s případem se obrátila na právníka. 

Předžalobní výzva, smír a omluva

     Právník vypracoval předžalobní výzvu, na kterou Štěpán Z. bohužel nereagoval. Celý případ pomluvy tak skončil u soudu, kde již obžalovaný do sporu jít nechtěl, a tak došlo ke smíru, jehož podmínkou bylo finanční vyrovnání veterinářce i omluva Štěpána Z. formou příspěvku ve Facebookové skupině Plzeňáci (listinné vyhotovení smíru má redakce k dispozici).

     Pokud je našim stálým čtenářům jméno MVDr. Markéta Tučková povědomé, nemýlí se, jde o veterinářku, která má lví podíl na zotavení týraného psa Artuše


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.