Foto

Opilý Ukrajinec ujížděl policistům, na nádraží napadli cestujícího a v autobusu zase řidiče

Víkend v Plzni: Policisté a strážníci řešili opilé útočníky i řidiče

pondělí 21. listopadu 13:36 , aktualizace 13:51

Alkohol Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Strážníci i policisté v Plzni měli o víkendu plné ruce práce s řádícími opilci, zde jsou některé případy:

Napadení cestujícího na nádraží

      V sobotu odpoledne musela hlídka městských policistek kontrolující halu Hlavního vlakového nádraží Plzeň zakročit proti podnapilému a agresivnímu muži, který se pokusil napadnout cestujícího sedícího na lavičce.
      "Jednadvacetiletý muž zprvu s hlídkou spolupracoval, od útočného jednání upustil a městské policistky následoval ven před halu. Před halou ale vzápětí předvedl výbuch emocí. Plakal, křičel a domáhal se znovu vstupu dovnitř. Městské policistky ho vyzvaly, aby setrval na místě, muž však výzvy nedbal a na hlídku zaútočil," popsala tisková mluvčí strážníků s tím, že hlídka muže ihned za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovala a do protialkoholní záchytné stanice putoval muž s pouty na rukou.

      Ani poté se ale mladý opilec neuklidnil a během přijímacího procesu byli strážníci opětovně nuceni použít k jeho zklidnění hmatů a chvatů. Po vystřízlivění byl muž za své přestupkové jednání strážníky dořešen.

Opilý řidič v Rybářské ulici

      V sobotu před půl desátou večer pak hlídka městské policie zastavila v Rybářské ulici vozidlo Peugeot, s nímž krátce předtím řidič blokoval provoz v jednosměrné ulici. "Strážník chtěl s řidičem vyřešit dopravní přestupek, avšak z jeho pohybů ihned pojal podezření na požití alkoholu. Šestatřicetiletý muž opakovaně odmítal podstoupit dechovou zkoušku, nakonec se jí ale podrobil s výsledkem 1,7 promile alkoholu," uvedla mluvčí policie s tím, že případ si převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

Opilý Ukrajinec za volantem odmítal zastavit

      Jen o několik hodin později předali strážníci policistům dalšího nezodpovědného řidiče, který je před pátou hodinou ráno zaujal divokým průjezdem křižovatkou ulic Americká x Ukrajinská x Mikulášská x Šumavská. "Při odbočování málem nezvládl řízení a téměř najel na dopravní ostrůvek. Strážníci pojali podezření, že za volantem osobního vozu Toyota sedí řidič pod vlivem alkoholu a rozhodli se jej zastavit a zkontrolovat," popsala nám tisková mluvčí strážníků.

     Jenže řidič na pokyn k zastavení nezareagoval a pokračoval dál v jízdě. Zastavit ho se strážníkům podařilo až na Rokycanské třídě. "Nikdo z osádky neměl u sebe žádné doklady, a proto policisté, kteří se ke strážníkům během kontroly připojili, na místo přivolali i hlídku cizinecké policie. Mezitím se řidič podrobil dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,36 promile," popsala mluvčí strážníků s tím, že i tento případ si k řešení převzala Policie ČR.
     Policisté po prověření totožnosti řidiče zjistili, že se jedná o Ukrajince.

Opilý muž napadal řidiče autobusu

     Včera v podvečer vyjížděla hlídka strážníků z Doubravky na konečnou zastávku trolejbusu v Zábělské ulici, kde se agresivní podnapilý muž dobýval k řidiči do autobusu.
     Muž sice po prvotní výzvě strážníků upustil od protiprávního jednání, ale během provádění dalších úkonů náhle zaútočil na hlídku pěstmi. "Strážníci vůči muži užili donucovacích prostředků, agresor svedený na zem ale přesto dál kladl aktivní odpor, proto mu byla nasazena pouta. Dechová zkouška ukázala u muže 2,45 promile alkoholu, takže noc muž strávil střízlivěním v protialkoholní záchytné stanici a posléze bude dořešen za spáchané přestupkové jednání," uvedla k tomuto případu mluvčí strážníků.

Neznámý řidič najel do vozů strážníků a z místa ujel

     V noci z pátku na sobotu došlo v Perlové ulici v Plzni k dopravní nehodě, během které projíždějící vozidlo přímo před služebnou městské policie narazilo do dvou zde zaparkovaných služebních vozů městské policie. 
     Řidič, který nehodu způsobil, ale na místě nezůstal, takže když hlasitou ranou překvapení strážníci vyběhli ze služebny, jeho vůz zrovna zahýbal za roh do Veleslavínovy ulice. Strážníci poté ze záznamu kamer zjistili, že nehodu způsobilo vozidlo Ford s polskou registrační značkou a po vozidle i řidiči začali okamžitě pátrat.

     Vozidlo viníka nehody strážníci nalezli odstavené v sadech Pětatřicátníků, řidič bohužel ale stačil z místa uprchnout ještě před jejich příjezdem. Vyšetřování této dopravní nehody na místě převzali dopravní policisté, vozidlo zajistili technickým prostředkem k zabránění odjezdu a po řidiči nyní intenzivně pátrají.

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.