Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

S následky silného vichru nyní bojují záchranné složky

Zraněná žena s dětmi, smetené desítky metrů plotu v centru Plzně, popadané stromy, poškozená auta i strhané vedení

4. května 2021 16:22 , aktualizace 16:57

Hasiči Městská policie Nehody Počasí

      V celých západních Čechách dnes po celý den řádí silný vítr, který způsobuje značné škody a přidělává práci záchranným složkám. V souvislosti s větrem zasahovali hasiči v rámci Plzeňského kraje již téměř u třiceti případů a v Karlovarském kraji je to bohužel obdobné. Jedná se nejen o popadané stromy blokující komunikace, ale i o strhané vedení, poškozené střechy či například pády předmětů na zaparkované vozy. U Všerub dokonce vítr převrátil přívěs za kamionem. 

      Popadané stromy jsou na mnoha místech obou krajů. V Sokolově spadl vzrostlý strom na cyklostezku u areálu Baníku, když místem procházela žena a dvě malé děti. Padající strom celou rodinu zasáhl a způsobil jim zranění, se kterými byli všichni tři v péči záchranářů transportování do nemocnice. Padlé stromy momentálně odstraňují hasiči. 

     Po třetí hodině odpoledne smetl velmi silný poryv větru dokonce celé oplocení nově budovaného kontejnerového městečka v Šumavské ulici. Plot se začal posouvat a kácet i na cestující procházející ze Šumavské do nádražní haly. Místem procházelo velké množství lidí, takže hrozilo vážné nebezpečí, že padající plot někoho zraní a vznikne panika.
      Na místě byli jako první strážníci městské policie, kteří si na místo přivolali další hlídky i hasiče, a aby nedošlo k pádu oplocení a případnému zranění kolemjdoucích, drželi plot vlastními silami do jejich příjezdu. Společně s hasiči a odpovědnou osobou pak v rámci bezpečnosti procházejících občanů bylo rozhodnuto o rozebrání plotu. 

Foto KP a HZS KVk

 

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.