Foto Video

Aktualizováno: Vlak smetl dodávku přepravní společnosti

Jednadvacetiletý řidič nerespektoval aktivní výstražná značení železničního přejezdu

pátek 21. května 10:16 , aktualizace sobota 22. května 14:40

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři Železniční nehoda

Partner článku – Mraknet


     Dnes v půl desáté dopoledne došlo na železničním přejezdu v Revoluční ulici v Třemošné ke střetu osobního vlaku Os 7641 jedoucího směrem na Plzeň s dodávkou Iveco přepravní společnosti PPL. Vlak poté dodávku před sebou tlačil po trati téměř sto metrů. Protože z místa bylo hlášeno zranění řidiče dodávky, vyjely na místo všechny záchranné složky. 
     Záchranáři si převzali do péče zraněného řidiče, život mu dle všeho zachránilo to, že náraz šel na stranu spolujezdce. "Muž narozený v roce 2000 utrpěl středně těžké zranění dolní končetiny. Při vědomí byl transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři. Hasiči poskytli součinnost záchranářům, zajistili místo nehody, dohlédli na evakuaci asi pětatřiceti cestujících z nichž naštěstí nikdo při nehodě zranění neutrpěl a vše si poté převzali hasiči správy železnic.
     Provoz na trati byl přerušen a je vypravena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Plzeň hlavní nádraží - Třemošná u Plzně. Na místo se také dostavili zástupci firmy PPL, aby zajistili rozsypaný náklad.

Aktualizace, doplněna zpráva policie:
     Dnešního dne v půl desáté došlo k dopravní nehodě dodávky značky Iveco Daily a osobního vlaku na železničním přejezdu v Třemošné. Dle prvotního šetření bylo zjištěno, že jednadvacetiletý řidič jedoucí Revoluční ulicí nerespektoval aktivní výstražná značení na železničním přejezdu bez závor a při průjezdu přes přejezd došlo ke střetu s vlakem. U řidiče i strojvedoucího bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou. vyšetřování nehody převzali kriminalisté z ÚO Plzeň - venkov.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.