Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vyhoštěný cizinec se ukrýval ve skříni

Policisty při razii na nelegálně zdržující se či pracující cizince čekalo pořádné překvapení

čtvrtek 7. září 16:59 , aktualizace 17:42

Cizinci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V úterý provedli policisté z odboru cizinecké policie ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou překvapivou kontrolu několik firem na Domažlicku zaměřenou na nelegální práci a pobyt cizinců.

     "Celá akce začala v dopoledních hodinách a byla zaměřena na odhalování nelegálního zaměstnávání, padělaných nebo pozměněných dokladů nebo listin a nelegálního pobývání cizinců v České republice. Celkem byly zkontrolovány čtyři firmy a sto deset osob cizí státní příslušnosti.
     Z toho bylo sedm z nich zajištěno pro porušení zákona o pobytu cizinců a bylo s nimi zahájeno řízení o správním vyhoštění z území členských států EU. Za účelem realizace správního vyhoštění byli umístěni do zařízení pro zajištění cizinců. Dále policisté uložili čtyři pokuty příkazem na místě za to, že při kontrole u sebe dotyční neměli žádný doklad totožnosti,"
popsala nám průběh akce mluvčí policie.

     Osmé a bezesporu nejzajímavější zajištění osoby policisté provedli v místě bydliště dvou již zajištěných cizinců, kteří si tam v doprovodu policistů museli zajít vyzvednout své doklady. "Muži policisty zavedli do svého obydlí, jeden ze zajištěných otevřel skříň za účelem získání svého dokladu a k překvapení všech se tam ukrýval jejich další spolubydlící," pokračovala mluvčí.

     Ukázalo se, že tento muž nejenže byl na našem území také neoprávněně, ale 1. ledna loňského roku mu bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění, na jehož základně nesmí vstoupit do států Evropské unie po dobu dalších dvou let. 

     Policisté nám na závěr uvedli, že podobné kontroly budou na území našeho kraje probíhat i nadále.

Foto PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.