Tam, kde jsou lidské oči slabé, psí čenich nikdy neselže

Dvakrát vyhoštěný pachatel utekl policejní hlídce, psovodovi se psem však nikoli

pátek 7. ledna 17:03 , aktualizace 22:18

Zadržení pachatele

Partner článku – T2 Reality

     Ve středu 5. ledna večer vyjížděli policisté k případu vykradeného objektu na Klatovsku a zjistili, že podezřelý z místa odjel vozidlem, které řídila jiná osoba. Policisté okamžitě začali po vozidle pátrat, to se nakonec podařilo a v obci Malechov se ho policisté pokusili zastavit. Podezřelý muž ale z vozu vyskočil, dal se na útěk a hlídce se ve tmě ztratil.

     Policisté proto na místo přivolali policejního psovoda se služebním psem a začalo pronásledování. Jako již mnohokrát se ukázalo, že tam, kde jsou lidské oči slabé, psí čenich neselže a pachatel byl zadržen před třiadvacátou hodinou.

     Policisté zjistili, že zadržený sedmatřicetiletý Slovák Josef O. toho bude mít na triku více než jen majetkovou trestnou činnost a tak si ho rovnou převzala kriminálka.
     "Muž se v době od počátku měsíce září loňského roku až do 5. ledna letošního roku zdržoval neoprávněně na území České republiky, kdy častokrát pobýval právě na Klatovsku. K nám přicestoval z jiného státu, i přesto, že má trestním příkazem Obvodního soudu pro Prahu 1 uložen trest vyhoštění na dva roky a podle dalších rozsudků soudů byl již dvakrát z našeho území vyhoštěn,"
uvedla nám mluvčí policie s tím, že muž uvedl, že se po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody se vrátil k příbuzným do ciziny, ale v měsíci září přijel zpět k nám.

      Josef O. tedy nerespektoval trest vyhoštění, který mu byl soudy opakovaně uložen a zdržoval se na našem území i přes platný zákaz.
     Zadržený  Josef O. od policejního komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté také státnímu zástupci podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.

     Státní zástupce návrh akceptoval a soud sedmatřicetiletého Slováka Josefa O. dnes do vazby poslal.

Foto: ilustrační, jiný pachatel také zadržený za pomoci služebního psa

T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.