"Vykuchám tě jako žábu!"

Na čerpací stanici v Plzni útočil třiceticentimetrovým nožem

10. února 2021 13:44 , aktualizace 14:27

Alkohol Napadení

     Ozbrojeným útokem skončila v noci ze středy 13. ledna na čtvrtek žárlivá scéna na benzínové čerpací stanici Shell u Centrálního autobusového nádraží v Plzni. O tomto případu na žádost policie informujeme až s časovým odstupem, abychom nenarušili vyšetřování a výslechy svědků.

     Kolem jedenácté hodiny v noci se s obsluhou pumpy dal do řeči jeden ze zákazníků, který si na pumpě dával kávu. "Stál jsem u kasy, když do mě zezadu někdo vrazil," popsal nám zákazník s tím, že si nejprve myslel, že do něj vrazil někdo z pumpu často navštěvujících opilců z okolních ubytoven a pokračoval: "Otočil jsem se a zjistil, že proti mě stojí starší přítel jedné z prodavaček, a že do mě vrazil schválně. Začal na mě řvát, že mě sleduje, že se s ní nemám co bavit a podobně. Prostě naprosto hysterická žárlivá scéna, pro mě dost nepochopitelná, ale myslím, že byl opilý."

      Zbytečný konflikt mohl tímto samozřejmě skončit a kromě pocitu, že někdo poněkud nezvládl alkohol a emoce, by se zřejmě nic dalšího nedělo, žárlivec se ale rozhodl zaútočit znovu. "Najednou proti mě vyrazil a snažil se mě natlačit na pult. Zapřel jsem se proti němu a tlačil jsem ho před sebou ven z prodejny," popsal napadený s tím, že náhle celá situace vygradovala a začalo jít o život. "Najednou sáhnul k pasu a já zahlédl záblesk kovu. Odskočil jsem on něj a viděl, že vytáhl asi třiceticentimetrovou dýku, se kterou proti mě začal máchat a řvát, že mě vykuchá jako žábu," vyprávěl otřesený zákazník a pokračoval: "Ustupoval jsem od něj, ale pořád s tím nožem šel proti mě. Dostal jsem se ke dveřím a radši odjel rovnou na policii." 
     Případ si převzali plzeňští kriminalisté. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání výtržnictví a nebezpečného vyhrožování," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační