Foto

Policie u Hracholusek doslova šokovala turisty

"Místní znalost" zničila jinak perfektně provedený trestný čin

17. června 2019 14:24 , aktualizace 14:53

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Pořádnou dávku drzosti předvedl zloděj, který si ve čtvrtek vytipoval karavan v kempu u Hracholuské přehrady. Zloději vůbec nevadilo, že v karavanu právě spí němečtí turisté, jako zkušený kriminálník totiž dobře věděl, jak ho vykrást potichu. Vymáčkl okénko aniž by se lidé vzbudili a z karavanu si vybral, co potřeboval. Zaujaly ho mimo jiné doklady, peníze na celou dovolenou, tedy asi patnáct set Euro a také klíče od venku zaparkovaného vozu Opel Meriva, ve kterém následně pachatel z místa ujel.
     Turisté po probuzení zjistili, že byli vykradeni, vyšli ven z karavanu a zjistili, že ukradli i auto, takže celí zničení přivolali policii. Na místo přijela hlídka z obvodu Město Touškov a následně dorazil i výjezd kriminálky s technikem k zajištění stop.
     Během zajišťování stop se jeden z policistů rozhodl ještě znovu prohledat okolí. Vzal si auto a začal náhodně projíždět cesty a okolí. Po chvíli si na parkovišti u motokár povšiml odstaveného vozidla Audi A6, ve kterém se nacházeli muž a žena. Díky své osobní a místní znalosti policista poznal, že muž autě je místní zkušený recidivista.
      Muž se sice zprvu vymlouval, že zde má s někým sraz, ale policista měl téměř jistotu, že se trefil a muže vyzval i k ukázání obsahu kapes. Pachatel měl smůlu, část z lupu měl totiž stále ještě u sebe, takže to neprotahoval, k činu přiznal a uvedl místo, kde schoval ukradené vozidlo i kam ukryl klíče od něj.
     Nebýt postřehu jednoho policisty a jeho perfektní místní znalosti, tento případ by se řešil velmi těžko.
     Vozidlo bylo předáno zpět majitelům i s dalšími osobními věcmi a jak nám turisté uvedli: "Báli jsme se, že se s věcmi už nikdy nesetkáme, krádeže aut se špatně vyšetřují všude, i u nás v Německu. Že ale vaše policie vše nalezne za pár hodin, tomu bychom nikdy nevěřili a vašim policistům patří veliké poděkování!"

     A máme i dobrou zprávu na konec. Dalšími úkony bylo zjištěno, že si zadržený zloděj nepřebíral poštu, a tím pádem ani výzvy k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody za předchozí trestnou činnost, takže policisté ho vyslechli, pak i obvinili k tomuto případu a rovnou ho do Věznice Plzeň odvezli.

Foto: PČR

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.