Foto Video

Záchrana utopeného auta na Vinicích

Více než dvouhodinový řev namáhaných offroadů budil včera v noci obyvatele sídliště

12. února 2021 16:08 , aktualizace 16:15

Hasiči

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Pořádné manévry se odehrály včera po deváté hodině večer v Plzni na Vinicích na polní cestě na vyhlídku Sylván. Zde na cestě, jen kousek před výjezdem z Vinic, vznikla několik desítek metrů dlouhá vodní laguna, která v současných podmínkách zamrzla a místní mládež se na ní s oblibou chodí klouzat.
     Právě tato zmrzlá laguna se včera stala osudnou majiteli Volva, který podle svých slov jel polní cestou z vyhlídky a od místních se dozvěděl, že by mělo být bezpečné led přejet. Bohužel Volvo je přeci jen o hodně těžší než vozy se kterými mládež přes lagunu přejížděla a v polovině plochy se probořilo do přibližně půlmetrové hloubky.

     Na místo vyrazili policisté i hasiči a nalezli téměř zmrzlého, po pás mokrého řidiče, drkotajícího zuby. Muži proto poskytli termofolii, posadili ho do služebního auta a začali řešit, jak vyprostit utopený vůz. Těžkou technikou se na místo přijet nedalo, takže Volvo pevně sedící v ledové ploše se nejprve hasiči pokusili vytáhnout na laně pomocí svého terénního Land Rovera, tomu ale bránil silný led kolem vozu. Ke slovu tak přišly palice a sochory, kterými hasiči po kolena v ledové vodě rozbíjeli ledový příkrov a razili tak vytahovanému vozu cestu. Tento jediný možný způsob vyproštění je ale samozřejmě zdlouhavý a namáhavý. Unavené a úplně mokré hasiče střídali s kladivy i policisté, ale přesto záchranná operace v takto nepříznivých podmínkách trvala více než dvě hodiny. Teprve poté, co hasiči k Volvu připřáhli dva offroady najednou, podařilo se uvězněné auto zcela vyprostit a majitel vozu zachránce zahrnul díky, protože jak sám uvedl, po dvou hodinách už v úspěch nevěřil.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.