Zloděje při krádeži vyrušil majitel

Lup vrátil, ale na policisty se mu čekat nechtělo

pátek 21. ledna 18:18 , aktualizace 18:18

Krádež Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     O vzrůstajícím počtu vniknutí a vloupání do domů a bytů v Plzni jsme již informovali několikrát. Zlodějům je přitom často jedno, zda jsou obyvatelé zrovna doma a krást vyrazí i tak. 

     Právě k takovému případu došlo v úterý večer v centru Plzně, kde zloděj přelezl téměř třímetrový plot bytového domu a vnikl do sklepní dílny. Tam si podle tiskové mluvčí policie do přineseného batohu postupně uschoval čtyři lahve alkoholu, tašku s nářadím a model auta Ferrari.
      "Po chvíli ho ale vyrušil majitel, který chtěl vědět, co v domě dělá, a když si všiml, že zloděj drží v ruce jeho tašku s nářadím, začal na něj křičet, aby věci vrátil, následoval ho na chodbu a vyčkal na příjezd policejní hlídky. Překvapený zloděj všechny odcizené věci poslušně vrátil zpět jejich majiteli. Na policisty se mu ovšem čekat nechtělo a tak z místa utekl," popsala tisková mluvčí policie.

     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež spáchaného ve stádiu pokusu, případem se nadále zabývají a po pachateli pátrají. 

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.