Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Otřesné týrání psů v Plzni Liticích - pokračování

Pojďte se společně s námi podívat jak vyšetřování případu pokračuje, i jak se pejsci mají dnes

Autor: Jana Holá čtvrtek 16. května 07:29 , aktualizace 08:12

Zvířata


     Před měsícem jsme informovali o tom, že strážníci městské policie z odchytové skupiny vyjížděli v pátek 12. dubna dopoledne do Litic do Řepné ulice k oznámení o nálezu dvou volně pobíhajících psů, kteří podle svědků byli doslova ve strašlivě zuboženém stavu. Jednalo se o psa a fenku ve věku asi pěti let, kteří byli na kost vyhublí a nesli známky vážného týrání.

     Článek pochopitelně vzbudil váš velký zájem o celý případ a mnoho z vás nám píše, a chce vědět, jak pokračuje vyšetřování, i jak se pejsci mají dnes.

Co se tenkrát stalo?

     Ještě před příjezdem hlídky psy z ulice odvedl do domu muž, který se na místo dostavil. Protože ale oznamovatelka duchapřítomně stihla psy natočit a vyfotit na telefon, byl tak k dispozici důkaz o zjevném zanedbání obou psů a strážníci proto provedli šetření v domě, kam muž psy odvedl.

     "Strážníci na místě pojali důvodné podezření, že došlo ke spáchání trestného činu a na místo proto přivolali policisty. Když se pak podařilo kontaktovat majitele, byl vyzván k přivedení psů, kteří byli silně podvyživení a nesli známky týrání," uvedla nám tenkrát mluvčí městské policie.

     Policisté, kteří si případ na místě převzali, vzhledem ke stavu psů povolali pracovníky krajské veterinární správy a s ohledem na katastrofální stav psů bylo rozhodnuto o jejich odebrání majiteli, které bylo realizováno o den později. Obě zubožená zvířata pak byla umístěna do plzeňského útulku, kde si je okamžitě přebral veterinář a byla jim poskytnuta veškerá potřebná péče.

Pokračování po měsíci

     Případ samozřejmě dál sledujeme a na začátku musíme uvést, že obrovské poděkování patří městské policistce Lucce, která tenkrát nic nepodcenila, vše dotáhla do úplného konce a bez ní by se pejskům možná pomoci ani nedostalo.

     "Po přijetí obou zvířat u nás v útulku vážila fenka 8,5 kg a pejsek 9,7 kg. Teď má fenečka již více než 10 kg a pejsek více než 11 kg.
     Oba pejsci po příjezdu absolvovali rozsáhlá veterinární vyšetření a testy, které vůbec nevypadaly dobře. Krmeni museli být po malých dávkách 4-5 denně, a to po přesných, veterinářem stanovených dávkách.
     Oběma pejskům je nyní dopřáváno nejen spousta pohybu, protože musí nabrat svalovou hmotu, ale i zábavy a her, protože je samozřejmě důležitý i jejich psychický stav.
     Výsledky testů jsou nyní podstatně lepší, ale oba pejsky čeká ještě dlouhá cesta,"
uvedl nám včera vedoucí útulku v Plzni na Borských polích.

Víc než slova ale bezesporu ukáží fotky obou psů po měsíční péči v útulku, změna je obrovská!

      Případem se samozřejmě dále zabývá policie i krajská veterinární správa. "Tímto případem se stále zabýváme a jsme v rámci něj v kontaktu s krajskou veterinární správou. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podle paragrafu 302, týrání zvířat," doplnila mluvčí Policie ČR. 

Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.