Foto Video

"Vzpoura" ve Věznici Plzeň

"Vězni mají rukojmí," - veliké součinnostní taktické cvičení složek IZS začalo

4. listopadu 2019 18:01 , aktualizace úterý 5. listopadu 13:26

Partner článku – Alfa Tactical


     "Ve Věznici Plzeň se vězňům podařilo vzít rukojmí, se kterými se zabarikádovali. Proběhlo prvotní vyjednávání se zaměstnancem Věznice Plzeň, ale bylo neúspěšné, protože vězni vznesli požadavky, které nemohly být splněny.
     Poté došlo k bodnutí jednoho z rukojmích a zapálení několika cel" - tak toto je námět dnešního velkého součinnostního taktického cvičení složek IZS.
     "Tématem cvičení je nácvik koordinace složek IZS při řešení mimořádné situace se zadržováním rukojmí v prostorách věznice s využití krizové komunikace při řešení zákroku, vzniku požáru a ošetření většího počtu zraněných osob," uvedl tiskový mluvčí Věznice Plzeň.
     V pět hodin odpoledne tak na místo vyjely všechny složky IZS, policie nasadila zásahovou jednotku Policie ČR a pořádkovou jednotku v součinnosti operační jednotkou Věznice Plzeň. 
     Vzpoura devatenácti vězňů byla potlačena kolem půl osmé večer. Sedm vzbouřených vězňů "utrpělo" při potlačení vzpoury zranění a z toho pět bylo sanitními vozy vyvezeno do zdravotnických zařízení.
     "Hlavním cílem tohoto taktického cvičení bylo především prověřit funkčnost stávajících krizových plánů věznice a realizačních dohod o spolupráci se složkami IZS s ohledem na specifika a bezpečnostní opatření věznice," dokončil mluvčí věznice. 

Foto: KP a Věznice Plzeň

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.