Z jednoho pozemku ho vyhnal pes, na druhém napadl seniorku

Pachateli nyní hrozí až dvouleté vězení

9. listopadu 2022 09:08 , aktualizace 09:08

Alkohol Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Ve čtvrtek 3. listopadu krátce po jedné hodině odpoledne přelezl oplocení rodinného domu v Ostrově muž, který se podle všeho na pozemku rozhlížel, co by ukradl. To se ale pochopitelně nelíbilo psu majitele volně puštěnému na pozemku, který se za vetřelcem pustil a hnal ho až ke vstupní brance.

     Prchající muž přelezl plot a vyrazil k vedlejšímu rodinnému domu, kde napadl jeho obyvatelku. "Muž třiasedmdesátileté ženě po krátké diskuzi nastříkal do obličeje pepřový sprej a poté místo opustil," popsal tiskový mluvčí policie.

     Na místo okamžitě vyjeli přivolaní policisté a jen o pár set metrů dále se jim podařilo pachatele zadržet. "Osmatřicetiletý muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,54 promile," doplnil mluvčí policie s tím, že policisté místnímu osmatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu Porušování domovní svobody, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Foto ilustrační

     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.