Z nešťastné lásky šla skočit z mostu Milénia

Rajmund, Míra a Petr - díky jejich skvělé spolupráci dívka dnes žije

20. prosince 2020 19:07 , aktualizace 19:15

Městská policie Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Dramatické chvíle se odehrály včera brzy ráno na mostě Milénia v Plzni. Kolem půl páté projížděl řidič společnosti Hop Taxi po mostě Milénia směrem z centra na Slovany, když si v místě nad ulicí U Ježíška všiml za zábradlím stojící mladé ženy. Pochopil, že dívce jde o život, k místu se s autem rychle vrátil a samozřejmě souběžně přivolal i policii. 
     Než však stačila hlídka policistů dorazit na místo, taxíku stojícího na varovných světlech na mostě si všimla projíždějící hlídka psovodů městské policie. Strážníci zastavili, aby zjistili co se děje, taxikář je v rychlosti seznámil se situací a strážníci začali okamžitě jednat.
     Kolega psovoda s dívkou začal mluvit a vázal tak na sebe její pozornost, zatímco psovod obešel zastavená auta mimo její dohled a začal se k ženě zezadu opatrně přibližovat. 
     Když se strážník k mladé ženě nebezpečně balancující nad několikametrovou hloubkou dostal dostatečně blízko, vyrazil, zezadu jí objal a strhl jí přes zábradlí zpět na chodník. Tam mu okamžitě přispěchal na pomoc kolega i taxikář a společně mladou ženu drželi a uklidňovali až do příjezdu policie i přivolané záchranky.
     Třiadvacetiletá dívka se podrobila dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,4 promile a vysvětlila, že jí k činu vedly problémy ve vztahu. Následně byla převezena na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění byla transportována na psychiatrické oddělení.

     Plzeňský taxikář Rajmund C. a strážníci Miroslav Š. a Petr M. samozřejmě zaslouží velké poděkování za záchranu lidského života.

Foto:

  1. ilustrační foto z jiné záchrany sebevraha na mostě Milénia
  2. zachráněná dívka
  3. taxikář Rajmund C.
  4. psovod Miroslav Š. se psem Capem 


 
Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.