Foto

Cyklista zemřel

Policie hledá svědky pádu cyklisty v Ohnišťovicích u Poběžovic

29. října 2021 10:14 , aktualizace 11:06

Cyklista Nehody Pátrání Smrt

    Ve středu 20. října po páté hodině odpoledne byl v Ohnišťovicích, což je část města Poběžovice v okrese Domažlice, nalezen při pádu vážně zraněný cyklista. "Šedesátiletý muž jel na jízdním kole po silnici III. třídy č. 19522 ve směru od obce Vlkanov na obec Ohnišťovice, kde před domem č. p. 37 došlo k jeho pádu na zem," popsala tisková mluvčí policie s tím, že muž byl oznamovatelkou nalezen v bezvědomí. Cyklista byl následně letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni, kde bohužel na následky zranění zemřel.
     "Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti případně jiného trestného činu proti životu a zdraví. Jednou z verzí je, že cyklistu mohl za jízdy ohrozit neznámý řidič s nezjištěným vozidlem," doplnila mluvčí policie.

     V souvislosti s šetřením tohoto trestného činu se policisté obracejí na případné svědky pádu cyklisty či událostí, které pádu předcházely, s prosbou, aby kontaktovali tísňovou linku policie 158.

Foto PČR