Foto

Záchrana koně se bohužel nezdařila

Zvíře uvízlo ve velmi špatně přístupné rokli

neděle 29. ledna 19:10 , aktualizace pondělí 30. ledna 15:18

Partner článku – Klimahome

     Dnes odpoledne před čtvrtou hodinou vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči do Dobřan na Šlovický vrch na pomoc se zvednutím koně, který uvízl v rokli. Hasiči na místě bohužel zjistili, že zásah bude velice komplikovaný, zvíře se totiž nacházelo v nepřístupném terénu, kam se dalo dostat pouze pěšky.

     "Ve spolupráci s kolegy z Přeštic jsme vykáceli křoviny, vyčistili prostor okolo koně a vytáhli ho na přístupnější plochu. Bohužel několikahodinové úsilí o jeho zvednutí bylo ale zatím neúspěšné. Na rozhodnutí veterináře a majitele bylo tedy zvíře zatím ponecháno v jejich péči, protože jeho zdravotní stav zatím nedovolí úspěšné postavení," uvedli dobřanští hasiči s tím, že pokud bude potřeba, na místo se samozřejmě znovu vrátí.

     Držíme koníkovi i jeho majiteli palce, ať vše dobře dopadne!

Aktualizace:

     Během noci bohužel přišla smutná zpráva. Koník patřící do pětičlenného stáda exmoorských koní, kteří jsou považováni za jedny nejpůvodnějších koní na našem kontinentu a v rezervaci u Dobřan jsou umístěni od roku 2018, i přes obrovskou snahu všech bohužel nepřežil.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.