Zapálil sedm kontejnerů a auto v garáži

Policisté dopadli žháře, který řádil po celém městě

pondělí 20. ledna 12:57 , aktualizace 13:18

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Policisté nyní ukončili prověřování případu, kde se jednalo o podezření ze zapálení kontejnerů i vozidla a věcí v garáži.
     Ve středu 4. prosince několik minut po půlnoci přijali policisté oznámení od občana o zahoření kontejneru na tříděný odpad nedaleko školy v Železné Rudě. Vyjeli proto na místo, oddělili hořící kontejner od ostatních a vyčkali na příjezd hasičů.
     Následně policisté zjišťovali, zda nehoří i na jiných místech a při projíždění městem si všimli dalších hořících kontejnerů na papír v ulici Ke Hřišti, A. Kašpara a K Samotám. Ve všech případech policisté oddělili hořící od ostatních kontejnerů. Celkem došlo k poškození sedmi kontejnerů.
     Dále policisté přijali oznámení, že neznámý pachatel se pokusil zapálit zděnou garáž, která se nachází na zahradě domu. Uvnitř garáže, která nemá vstupní vrata, bylo zaparkováno nákladní vozidlo, jedno rozebrané vozidlo, čtyřkolka a také nářadí i materiál. Požár zde poškodil přední světlo i nárazník u nákladního vozidla, a také stůl a chladničku.

     Policisté na všech případech samozřejmě začali intenzivně pracovat a podařilo se jim pachatele vypátrat.
     "Policisté dalším šetřením zjistili pachatele, kterým byl devětadvacetiletý muž z Karlovarska. Ten včera ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu poškození cizí věci. Hmotná škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.