Foto

Z muže si udělal otroka

Vrah Janeček alias Esperanza si manýry z vězení neodpustil ani doma

13. července 2021 13:36 , aktualizace 13:41

Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Opravdovou smůlu na souseda měl pětačtyřicetiletý muž ze Sušice, když se do bytu ve stejném domě nastěhoval několikanásobný recidivista David Esperanza, dříve Janeček. Ten si za násilnou trestnou činnost odseděl více než dvacet let a i ve vězení byl trestán za šikanu spoluvězňů.
      Tyto manýry si šestačtyřicetiletý Esperanza přinesl i do života po propuštění a poslední tři měsíce si ze svého o rok mladšího souseda udělal doslova otroka. Výhružkami a bitím ho nutil mu uklízet, nakupovat alkohol a cigarety a různě mu posluhovat, přičemž pokud nebyl s výsledkem spokojen, souseda čekalo zbití a zkopání.
      Vyděšený muž bohužel neměl odvahu věc ohlásit a tak tři měsíce snášel ze strany Esperanzy doslova peklo. Vše vyvrcholilo začátkem července, kdy ho Esperanza doslova seřezal natolik, že muž skončil v nemocnici. Podle tiskové mluvčí policie Esperanza souseda bil pěstmi a několikrát ho také kopl kolenem do hlavy i jiných částí těla. 

      Po tomto útoku policisté Esperanzu zadrželi a převezli ho na policejní oddělení, kde byly provedeny další úkony. Esperanza převzal od komisaře usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, přečinu porušování domovní svobody a pokračujícího přečinu vydírání. Následně byl rozhodnutím soudu umístěn do vazební věznice.

O Davidu Janečkovi, respektive Esperanzovi, jsme již informovali mnohokrát

     Psychopat, kterého se bojí celé město - těžko byste v Sušici našli člověka, který nezná Davida Janečka, muže, který za mřížemi strávil polovinu svého života. Zatím jeho nejhorším trestným činem byla sušická vražda z roku 1998, kdy ubodal před podnikem jménem Granát o dva roky staršího muže. Odsouzen byl na jedenáct a půl roku, ale jako zkušený recidivista si ve vězení rychle vydobyl své postavení, a to dokonce natolik okatě, že během pobytu ve vězení byl znovu odsouzen za šikanu spoluvězňů. 

     Po propuštění z výkonu trestu na svobodě dlouho bez pořádného maléru nevydržel. Nejprve řádil 10. listopadu 2013 v Magic Clubu v Sušici, kde napadl jednoho z hostů a pak i servírku a dívku, která se jí zastala a chtěla přivolat policii. Tu napadl natolik brutálně, že jí tzv. hlavičkami zlomil nos a poranil krční páteř. Poté napadl další dva hosty, z nichž jednomu také zlomil nos, druhého udeřil popelníkem a způsobil mu různá zranění na hlavě, včetně poranění nosu a oka. Další hosty a servírku pak urážel a poškozoval vybavení klubu. 

     O dalších několik dnů později Janeček ještě vymlátil restauraci U smrku, kde seřezal další dva muže a jako zbraň používal těžký litinový popelník.

     Za oba tyto útoky Klatovský soud poslal Janečka, respektive Esperanzu, protože násilník si mezitím stačil změnit jméno, do vězení na 32 měsíců.

     Po uplynutí tohoto trestu se Janeček - Esperanza, k veliké "radosti" všech obyvatel Sušice, opět vrátil a dal o sobě pořádně vědět v noci z neděle na pondělí 22. srpna 2016, kdy na sušickém náměstí v baru Macao fyzicky napadl tři ženy. Jednu z nich vláčel jako pytel po zemi za kapuci bundy a když se bránila, neváhal jí několikrát kopnout do těla. Jedna z žen po útoku skončila v nemocnici. Esperanza táhl dál Sušicí, chtěje vyhledat další konflikt, což se mu podařilo asi o dvě hodiny později, kdy vstoupil do bytu a napadl naprosto bezdůvodně svého spícího spolubydlícího.

     V neděli 25. prosince 2016 kolem třetí ráno o sobě dal Esperanza vědět opět v Macau, kde tehdy jednačtyřicetiletý muž, který měl odsezeno neuvěřitelných dvacet let, opět napadal hosty i obsluhu, vyhrožoval, že je podřeže, a poškozoval zařízení podniku. Opět byl zadržen a skončil na dalších několik let ve vězení.

Foto zdroj: DENÍK/Milan KiliánAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.