Aktuálně Foto

Ženy v Plzni mějte se na pozoru!

Řádí zde „osmnáctiletá“ dívka se zvláštní zálibou, cítí se jako muž a napadá ženy

19. května 2017 15:43, aktualizace pátek 19. května 23:10

Krádež Loupež

Partner článku – Pletiva Dobrý

     O této dívce jsme již mnohokrát psali a bohužel nikdy ne v dobrém. Tereza Š. v minulosti byla 48x v celostním pátrání a více než 100x uprchla z diagnostického ústavu. Pokud zde výjimečně byla, pak patřila vždy k agresivním a nebezpečným i vůči vychovatelům. V polovině března tohoto roku Tereza dovršila osmnáctý rok svého věku a z ústavu vyšla jako svobodný člověk.

     Tato dívka má zvláštní zálibu, ráda se převléká za muže a také preferuje zcela oholenou hlavu. Bohužel je ale také ráda agresivní vůči jiným ženám a nijak se nerozpakuje napadnout i seniorky.
     Pohybuje se v komunitě plzeňských narkomanů a bezdomovců a může být opravdu nebezpečná.

     Za jedinou noc, konkrétně ve čtvrtek 11. května dokázala Tereza přepadnout dokonce čtyři ženy. „Ten den okolo tři čtvrtě na deset večer předstoupila teprve 18letá dívka, která svým zjevem a chováním budila dojem, že se jedná o mladého muže, před dvě ženy ve věku 20 a 21 let, které právě procházely po cestě vedoucí podél řeky Radbuzy ve směru od Papírenské lávky do centra Plzně. Dívkám zatarasila cestu vlastním tělem a na mladší z nich vykřikla, aby jí okamžitě vydala peněženku, jinak jí dá granát. 
     Když napadená žena odmítla požadavek útočnice splnit, pachatelka svou hrozbu znovu zopakovala. V ten okamžik se kamarádka napadené postavila před pachatelku, longboard, který držela v ruce, dala před svou hruď a zaujala obranné postavení. 
     Současně agresorce řekla, aby je nechala být.  Útočnice nejdříve do statečné dívky silou strčila a vzápětí se dala na útěk do centra města,“ popsala první útok mluvčí policie.

     Tereza tedy vytoužené peníze nezískala a tak vyrazila Plzní hledat své další oběti. O třicet minut později si vyhlédla další oběť a vůbec jí nevadilo, že jde o babičky ve věku 71 a 83 let.
     „71letá žena procházela zavěšena do své o dvanáct let starší kamarádky křižovatkou ulic Kopeckého sady a Jungmannova. K oběma ženám pachatelka přiběhla a z ruky mladší z nich násilím vytrhla kabelku. V té měla seniorka uloženu peněženku se 190 korunami, Plzeňskou kartou a osobními doklady. Dále okradená žena přišla o mobilní telefon a především o multifokální brýle, jejichž hodnota byla vyčíslena na patnáct tisíc korun. Útočnice samozřejmě i s lupem ihned z místa činu utekla,“ popsala dále i tento skutek mluvčí policie.

     Ještě tuto noc začali po nebezpečném pachateli velmi intenzivně pátrat všichni policisté ve službě. Ze začátku policisty značně mátlo, že jak poškozené, tak i svědci uváděli, že pachatelem byl muž. Zakrátko však zjistili nejen to, že pachatelem byla žena, ale dokonce i její totožnost, za což patří velký dík nejen hlídkám policie, ale i statečnému a pohotovému plzeňákovi.

     Každý by asi čekal, že dopadením Terezy příběh končí, čeká ji odhadem tak pět až šest let ve vězení a na rozsudek si počká ve vazbě. Tak to být i mělo, protože v rámci trestního řízení byl na mladou pachatelku podán podnět k návrhu na vzetí do vazby. Bohužel všechny překvapil výrok soudu, který neakceptoval návrh kriminalistů a státního zástupce na vazbu, a tak Tereza od soudu odešla zcela volně a na soud si počká na svobodě.

Pletiva Dobrý

Nabízíme nejširší sortiment klasických, svařovaných, chovatelských a lesnických pletiv a jiných typů oplocení. Poradíme, jak zvolit pro zabezpečení vašeho pozemku to nejlepší řešení. Vše skladem v Ledcích u Plzně!