Foto

Zloděj auto zdevastoval a vykradl

Policie pátrá po pachateli vloupání do vozidla v Kovářské ulici v Plzni

čtvrtek 16. září 10:58 , aktualizace 11:25

Krádež Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     V noci z úterý na středu 15. září mezi jednou a pátou hodinou ráno si zloděj vyhlédl vůz Audi zaparkovaný v Kovářské ulici v Plzni. S největší pravděpodobností ho tento vůz zaujal proto, že se v něm nacházelo několik věcí včetně drahého nářadí. Zloděj u vozu rozbil několik oken a postupně si jimi vyndal průmyslový laser, dvě vrtačky, čtyři baterie k AKU vrtačce, svazek klíčů a finanční hotovost ve výši 100 Euro.
     Když ráno majitel zdevastované a vykradené auto nalezl, obrátil se samozřejmě na policii. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali, pořídili fotodokumentaci a zajistili maximálně možný počet stop k dalšímu opatření. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež spáchanou v jednočinném souběhu s přečinem poškození cizí věci a po pachateli a odcizených věcech pátrají.

     Aby se podařilo pachatele zjistit a dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Plzeň-střed. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Policie opakuje, auto není trezor

     Nenechávejte na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky a jiná zavazadla, vyjímatelné autorádio, navigaci, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, doklady od vozidla, či jiné osobní doklady, peněženky či volně položené peníze! Vedle cenných věcí nenechávejte ve vozidle ani další věci jako oblečení, nářadí, sportovní náčiní, hudební nástroje, jízdní kola atd. I zdánlivě „bezcenná“ věc může pachatele přilákat a vznikne vám tak minimálně škoda na autě.

Foto PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.