Foto

Zloděj nakonec musel bojovat o život

Vykradl dům a ukradl auto, jenže cestou z lupu měl velmi vážnou nehodu

19. února 2021 14:38 , aktualizace 14:54

Krádež Nehody

Partner článku – TUEBOR General Service

     Tento případ se začal odehrávat již sedmého října loňského roku, kdy brzy ráno došlo v Plzni Radobyčicích k vloupání do garáže rodinného domu. Pachatel nejprve přelezl plot, poté vnikl na soukromý pozemek a nakonec do samostatně stojící dílny - garáže. Uvnitř bylo zaparkováno vozidlo Opel do jehož kufru pachatel postupně naskládal různé elektrické pracovní nářadí a další věci, které měl majitel v garáži uskladněné.

     Zloděj si otevřel zajištěnou výjezdovou bránu, usedl do Opelu a z pozemku odjel. Bohužel pro něj asi o dvacet minut později u Vlkova nezvládl řízení a čelně se střetl s dodávkou VW. Jednalo se o velmi vážnou dopravní nehodu, během které byl zloděj těžce zraněn a byl transportován a následně hospitalizován ve Fakultní nemocnici Plzeň. Policisté samozřejmě v krátké době zjistili, že jde o odcizené vozidlo a nalezli v něm předměty pocházející z vykradené garáže i z další trestné činnosti.

     Vzhledem ke zdravotnímu stavu jednatřicetiletého muže ho mohli kriminalisté teprve začátkem letošního února obvinit ze spáchání zločinu krádež, přečinu porušování domovní svobody a přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Ukázalo se také, že muž není v páchání trestné činnosti žádným nováčkem a jde o zkušeného recidivistu.


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost