Foto

Zloděj si chtěl posvítit, zapálil auto

Recidivista nešika se dle všeho znovu vrátí do vězení

středa 30. června 17:46

Krádež

Partner článku – TUEBOR General Security

      Zaparkované vozidlo Hyundai stojící v Rybářích v Karlových Varech si před několika dny ve večerních hodinách vyhlédl zloděj, který se rozhodl rozbít okénko a vůz prohledat. Nenašel ale nic, co by ho zaujalo, tak stejnou taktiku zopakoval na druhém voze Hyundai zaparkovaném hned vedle. Ani zde však nenašel nic, co by mohl ukrást a tak se dal na odchod.
      Po několika krocích si ale neúspěšný zloděj uvědomil, že postrádá mobilní telefon a napadlo ho, že ho vytratil v jednom z vozů. Vrátil se proto zpět, ale telefon ve tmě nemohl najít, takže dostal vskutku geniální nápad si posvítit kusem zapáleného papíru. Od toho ale chytil interiér vozu a došlo k jeho prudkému zahoření. Tím zloděj způsobil škodu v celkové výši více než čtvrt milionu korun.
      Policistům se podařilo v krátké době zloděje vypátrat a nyní ho již i obvinili. "Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře muži sdělili podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a krádeže spáchaného ve stádiu pokusu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že se sedmatřicetiletý muž uvedeného jednání dopustil, přestože byl před necelým měsícem propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, kde vykonával trest za majetkovou trestnou činnost. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto PČR

 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost