Zloděj návštěvníky Pekelného ostrova okrádal ve stanech během jejich spánku

Policisté pátrají po pachateli krádeží ve stanech a autě, škoda je téměř 50 tisíc

9. července 2018 09:38 , aktualizace 09:47

Alkohol Krádež

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Několik návštěvníků holýšovského festivalu Pekelný ostrov si kromě nádherných hudebních zážitků odneslo i zážitek negativní.

     Někteří z návštěvníků totiž byli ve spánku okradeni neznámým pachatelem, který jim vnikl do stanů a do osobního vozidla.
     Z jednoho stanu ukradl finanční hotovost ve výši 4 500 korun, z dalšího stanu zmizel mobilní telefon iPhone a 500 euro. Ve třetím stanu zloděj odcizil mobilní telefon a finanční hotovost. Škoda byla vyčíslena na 5 400 korun. Ze čtvrtého stanu zmizela opět finanční hotovost ve výši 4 tisíce korun a mobilní telefon v hodnotě 5 tisíc korun. Mobilní telefon za 5 800 korun byl odcizen z pátého stanu. Ze šestého stanu byly odcizeny dva tisíce korun.
     Sedmý případ se netýkal stanu, ale vozidla. Zde spal muž a byl rovněž okraden ve spánku, z přihrádky spolujezdce mu bylo odcizeno 4 300 korun. Celková škoda se tak vyšplhala na 45 tisíc korun.
     „Policisté ohledali místo činu a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody. Po pachateli i po odcizených věcech pátrají,“ uvedla tisková mluvčí policie.

     Při nedělním odjezdu návštěvníků festivalu bylo také zajištěno pět řidičů pod vlivem alkoholu, přičemž všichni nadýchali kolem půl promile.
     Policisté si jinak letošní ročník festivalu chválí, dle jejich informací zde letos nedošlo k vážnějším incidentům, zatímco v předchozích letech zde museli řešit i napadení policisty opilou ženou kolem třicítky. Ta byla nejprve ošetřena zdravotníky z důvodu opilosti a podchlazení, ale po propuštění z vozu záchranářů zcela bezdůvodně slovně napadla policistu. Žena následně útok stupňovala a pak se s policistou i poprala.
     Dalším vážnějším případem, který museli policisté před dvěma lety na tomto festivalu řešit bylo údajné znásilnění sedmnáctileté studentky. Pečlivým prověřováním případu policisté tehdy nejprve vypátrali údajného pachatele. Další šetření ale ukázalo, že vše proběhlo oboustranně dobrovolně a dívka si jen okolnosti nedokázala vybavit vlivem alkoholu.

Foto ilustrační z minulých ročníkůBezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.